У період похолодання в області працюватимуть пункти обігріву для бездомних громадян

Автор: news_maker от 28-11-2013, 15:04, Переглядів: 790

У період похолодання в області працюватимуть пункти обігріву для бездомних громадян

В обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань соціального захисту бездомних громадян в області. У її роботі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих, члени координаційної ради з вирішення питань соціального захисту бездомних громадян, заступники голів райдержадміністрацій та міських голів.
Учасники засідання обговорили питання, пов’язані з організацією та проведенням роботи по виявленню бездомних громадян та наданням їм допомоги.
Відкриваючи нараду, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих звернув увагу, що безпритульність – це соціальне явище, яке має багато об’єктивних і суб’єктивних причин. Він наголосив, що бездомні громадяни є повноправними членами нашого суспільства. Вони заслуговують на повагу до людської гідності та мають право на соціальний захист.
Заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Валентна Усольцева зазначила, що нормативно-правове регулювання надання допомоги цій категорії населення здійснюється в рамках Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей». За її словами, більшість таких громадян схильні до бродяжництва, жебракування та вчинення злочинів. До того ж, серед безпритульних спостерігається високий рівень захворюваності на СНІД та туберкульоз, що вимагає особливої уваги держави до надання допомоги цим людям.
Валентина Володимирівна розповіла про заходи, які проводяться з бездомними громадянами Житомирщини. З метою надання їм допомоги в області практикується соціальна та інформаційно-роз’яснювальна робота. У всіх районах нашої області під час зниження температури повітря розгортають роботу пункти обігріву громадян. Окрім цього, безпритульні мають можливість скористатися послугами медико-санітарної допомоги та отримати теплий одяг і взуття. Валентина Усольцева наголосила на тому, що погіршення погодних умов вимагає від представників місцевої влади та соціальних працівників звернути увагу на ще одну категорію населення. Це одинокі інваліди та люди похилого віку, які в силу об’єктивних обставин не можуть самостійно про себе подбати.
Висловлюючи свої пропозиції щодо вдосконалення системи соціального захисту бездомних громадян в Житомирській області, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих закликав соціальних працівників та представників органів внутрішніх справ посилити співпрацю з метою виявлення безпритульних та надання їм своєчасної допомоги. Він підтримує координацію зусиль та спільних дій влади, соціальних служб та громадських організацій, спрямованих на соціальний захист бездомних громадян.
Ярослав Дмитрович позитивно оцінив роботу соціальних працівників. Він зазначив, що із запровадження цього інституту в Житомирській області розпочалася реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, спрямованих на попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми та надання соціальної допомоги. Зокрема Ярослав Долгих наголосив на тому, що сьогодні потрібно працювати на вдосконалення системи соціального захисту бездомних громадян.
Прес-служба облдержадміністрації

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: