В одній зі шкіл Житомирської області педагоги побилися за російську мову

Автор: news_maker от 3-12-2013, 11:54, Переглядів: 2381

В одній зі шкіл Житомирської області педагоги побилися за російську мову

Трагікомічний сюжет розігрався у школі села Морозівка ​​(Брусилівський район Житомирської області), що в 80 кілометрах від Києва. Вчителька початкових класів Ірина Ковал , вважаючи, що другою іноземною мовою в цій школі має бути російська, а не німецький, написала в районну газету статтю про це. Стаття, природно, викликала бурхливу дискусію в учительській.
Суперечку було вирішено бійками.
   Далі події розвивалися за цілком передбачуваним сценарієм, типовому для жіночих колективів: емоції взяли своє, і дискусія перетворилася на перепалку. Перепалка незабаром перейшла в стадію образ. Але потім конфлікт вийшов за рамки стандартного сценарію. Увечері того ж дня чоловік і рідна сестра вчительки, яка вважала себе ображеною, вирушили додому до Ірини Коваль на розбирання. В результаті Ірина потрапила до лікарні зі струсом мозку. Трохи пізніше госпіталізували і її візаві - Галину Орел. Вона, до речі, працює в тій же школі психологом і викладачем естетики.

Ірина Коваль: "Чоловік мене разів п'ять вдарив по голові".   Кореспондент " КП" зустрівся з автором резонансної статті у неї вдома - Ірина Коваль досі на лікарняному.  
 - Після українського найбільш затребувані у нашої молоді мови - російська та англійська. Вони потрібні практично кожен день. А німецький - хіба що , може, колись комусь і знадобиться. Він потрібен одиницям. Ось тому я і сказала директору школи, що російська мова повинна викладатися в нашій школі як другу іноземну. Директор сказав, що це моя особиста думка. Завуч теж вважає, що в якості другої іноземної повинен вивчатися не російська, а німецька. Вони не змінили своєї думки, навіть коли батьки учнів одного класу направили колективну заяву з проханням ввести російську замість німецької. Ввели лише факультативні заняття з російської: сьомим уроком, без оцінок. Тоді я свої міркування виклала в районній газеті.   За словами Ірини Коваль , і вкрай затребувана англійська викладається в школі на низькому рівні. У результаті випускники відчувають труднощі при читанні спеціальної літератури англійською.  

 - Після статті в газеті викладачка англійської мови Тетяна Олександрівна Дітковська прийшла до мене в клас і всіляко ображала мене при дітях. Назвала потворою. Скандалила в учительській...   Як розповіла Коваль, в той же день, ввечері, до неї у двір завалилися п'яний чоловік Дідківської і її сестра - шкільний психолог Галина Орел.   

- Вони вискочили з машини, забігли у двір і накинулися на мене. Чоловік бив мене по голові, Галина допомагала йому. Мій чоловік Микола був біля сараю і поки добіг, я вже лежала на землі.
Завуч Морозівської середньої школи Марія Бондарчук: "Це звичайний міжособистісний конфлікт"."ЦЕ МІЖОСОБИСТІСНИЙ КОНФЛІКТ"   На думку завуча Марії Бондарчук, педагоги посварилися не через мову. Виною всьому "міжособистісні відносини". Що ж до статті в газеті, то, на думку завуча, публікуватися нікому не забороняється.   Бондарчук геть відкинула версію про те, що викладачка англійської Тетяна Дітковська могла образити колегу:

"Вона мухи не скривдить ", - запевнила заступник директора школи.   Кажуть , Дітковська серйозно хвора, і колектив всіляко оберігає її від стресів. Ну а після перепалки з Коваль їй стало недобре. Ось чоловік і сестра і вирушили розбиратися з кривдницею близької людини. Правда, вийшло не надто дипломатично. Сама Дітковська бачить ситуацію по-іншому.   

- Ірина Миколаївна встала переді мною, витягнула руку , як біоенергетик, і каже: "Сука, тобі залишилося жити лічені дні! Скоро ти захворієш смертельною хворобою і помреш! "Ось тому моя сестра і мій чоловік вирішили йти до Коваль додому. Але мій чоловік не бив її! Ірина сама на них накинулася. І при чому тут мовне питання ? ! Я ні до німецької, ні до російської мов не маю ніякого відношення !Вчителька англійської Тетяна Дітковська : "У мене онкологічне захворювання, а вона мені бажала смерті". 

Начальник відділу освіти Брусилівського району Микола Чмуневич пояснив , чому не можна було припиняти навчання німецькій і вводити російську: коней на переправі не міняють.   
- Коли вводився німецький як другий іноземний, про російською ніхто не заїкався. Припинити ж навчати німецькому дітей, які вже вивчають його два роки, щоб почати вивчати російську, технічно неможливо. Проте, йдучи назустріч побажанням батьків, у школі відкрили факультатив з російської .   На думку Чмуневич , розслідувати інцидент повинні правоохоронні органи.   Психолог Галина Орел теж на лікарняному , але до школи дійшла.

Галина Орел: "Вона витягнула руку , як екстрасенс , і каже: " Ти , сука , здохнеш ! "   - Моя сестра Тетяна Дітковська невиліковно хвора. А тут Ірина Миколаївна раптом стала заклинати: "Ти , сука , здохнеш " . При дітях ! Моїй сестрі стало дуже погано. Вона не могла слова вимовити. Лише видавила з себе: "Вона щось зробить зі мною... " Після роботи я розповіла її чоловікові , що сталося , і кажу: " Вовка , поїдемо до Ірини , розберемося , що відбувається". Але бити її - і в думках не було! Ми прийшли мирно , Вова жартувати почав, а вона нам: "Ви здохнете " і знову руки направляє на нас начебто екстрасенс. Потім вдарила мене , ми обидві впали. Ніхто її не бив. У мене дуже боліла голова , піднявся тиск , мене поклали в лікарню. 

   Начальник Брусилівського РВ УМВС в Житомирській області Сергій Цівончук:   - 13 листопада о райвідділ звернулася мешканка села Морозівка ​​із заявою , що їй були нанесені тілесні ушкодження. Заява була прийнята черговою частиною . Розпочато досудове розслідування по ст. 125 , ч.1 (нанесення тілесних ушкоджень). Дана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу або громадських робіт. Заявниця спрямована на судово -медичну експертизу. У даний час опитуються свідки інциденту.
В одній зі шкіл Житомирської області педагоги побилися за російську мову
Ірина Коваль: "Чоловік мене разів п'ять вдарив по голові".
В одній зі шкіл Житомирської області педагоги побилися за російську мову
Завуч Морозівської середньої школи Марія Бондарчук: "Це звичайний міжособистісний конфлікт".
В одній зі шкіл Житомирської області педагоги побилися за російську мову
Вчителька англійської Тетяна Дітковська: "У мене онкологічне захворювання, а вона мені бажала смерті".
В одній зі шкіл Житомирської області педагоги побилися за російську мову

Галина Орел: "Вона витягнула руку, як екстрасенс, і каже:" Ти, сука, здохнеш! "
За матеріалами

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: