Через недостатню субвенцію медики Житомира можуть залишитись без зарплатні

Автор: news_maker от 18-04-2017, 18:03, Переглядів: 311

Через недостатню субвенцію медики Житомира можуть залишитись без зарплатні

Через недостатню субвенцію з держаного бюджету медики Житомира можуть залишитись без зарплатні. За квітень може сформуватись заборгованість понад 3,5 мільйони гривень. Наразі виконавчий комітет міської ради готує проект рішення сесії про виділення необхідної суми коштів, аби перекрити квітневий дефіцит.
«Якщо освітяни зараз проблем із виплатою зарплатні не мають, адже освітня субвенція за пропозиціями міносвіти минулого року врахована в державному бюджеті повністю, то медики опинились заручниками прорахунків урядовців. Минулого року медична субвенція для міст обласного значення була врахована в держбюджеті не повністю», - наголосив Матвій Хренов, заступник Житомирського міського голови.
Обсяг затвердженої медичної субвенції по місту Житомиру на 2017 рік становить 220,88 млн грн при обрахованій мінімальній потребі для забезпечення повноцінного функціонування галузі 289,89 млн грн, тобто дефіцит у 69,01 млн грн.
Міською радою вживаються заходи щодо економії. Так, скорочено кількість стаціонарних ліжок, вживаються заходи з енергозбереження тощо. З міського бюджету на потреби галузі у І кварталі поточного року спрямовано додатково 9 млн грн. Кількість медичних працівників в охороні здоров’я постійно зменшується. Наявний рівень заробітної плати, відсутність соціальних гарантій та формування в засобах масової інформації негативного іміджу медиків призвело до суттєвого погіршення кадрового забезпечення галузі. Отже, своєчасна та в повному обсязі виплата заробітної плати на сьогодні є єдиним стримуючи фактором подальшого негативного розвитку ситуації.
У 2016 році з державного бюджету недофінансовано видатки на оплату праці на суму 14 млн грн, з метою недопущення заборгованості по оплаті праці та з метою уникнення соціальної напруги ця недостатність була покрита коштами міського бюджету.
«Наразі ми працюємо із депутатським корпусом, аби отримати підтримку хоча б на квітень. Але вже в травні ми будемо шукати майже 6 млн грн для цих потреб. Але тут вважливо наголосити, що це не повноваження міської ради, це питання має вирішувати уряд», - переконує Марія Місюрова, начальник управління охорони здоров’я.
Ця проблема виникла не сьогодні. З початку року профільний заступник, міський голова та депутати міської ради неодноразово звертались до міністра охорони здоров’я, міністра фінансів та власне Прем’єр-міністра України з проханням виділити додаткові кошти на покриття дефіциту зарплатні, але вирішення проблеми досі немає.
«У разі, якщо Міністерство охорони здоров’я та Міністерство фінансів не відреагує на звернення, працівники медичної сфери міста Житомира недотримують заробітну плату у розмірі 5,9 млн грн вже у травні 2017 року. Наразі ми говоримо лише про мінімальний рівень заробітку, а зарплатня медиків Житомира повинна бути конкурентна», - Матвій Хренов, заступник Житомирського міського голови
Через дефіцит субвенції, керівники медичних закладів не в змозі реалізувати на практиці рекомендації Кабінету Міністрів України щодо недопущення «зрівнялівки» в оплаті праці шляхом встановлення спеціалістам та фахівцям галузі доплат, надбавок, премій. Така ситуація викликає обурення та невдоволення працівників у зв’язку із знецінюванням їх праці. І це унеможливлює підвищення заробітної плати та її диференціації згідно єдиної тарифної сітки. На сьогодні молодший медичний персонал та лікарі мають практично однакову зарплату. Лікар-інтерн має таку ж саму зарплату як і прибиральниця, яка має три роки стажу. Також мінімальну зарплату має й медсестра – випускниця медичного коледжу.
Враховуючи підвищення з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн, для уникнення прирівнення заробітної плати працівників медичної галузі та збереження міжтарифних співвідношень, орієнтовно додаткова потреба в коштах складає 57 млн грн.
Тобто для забезпечення виплат зарплатні цього року та для диференціації прибутку медикам необхідно понад 126 млн грн.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.
загрузка...

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: