Як докупити страховий стаж для призначення пенсії » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Як докупити страховий стаж для призначення пенсії

Автор: news_maker от 21-11-2017, 18:59, Переглядів: 1127

Як докупити страховий стаж для призначення пенсії

З жовтня 2017 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким внесено низку змін щодо визначення права на пенсію. Всі ці зміни стосуються не лише пенсіонерів, а й інших громадян України не пенсійного віку.

Після досягнення 60 річного віку, починаючи з 1 січня 2028 року, для набуття права на пенсійні виплати необхідно мати 35 років страхового стажу.

«На жаль, реалії нашого життя не завжди дають можливість заробити відповідний страховий стаж. Відповідно до законодавства, ще з 2004 року передбачена добровільна участь осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Громадяни, які не належать до кола застрахованих осіб, можуть, звернувшись до органів фіскальної служби, укласти договір добровільного страхування у системі загальнообов’язкового соціального страхування. І таким чином докупити той страховий стаж, якого не вистачає», – інформує начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заінчковський.

За умовами договору особа зобов’язується щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок. Може бути передбачено і здійснення одноразової сплати за попередні періоди.

Розмір сплати єдиного внеску за кожний місяць не може бути менше за мінімальний страховий внесок і більше за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладання договору.

Здійснена добровільна доплата дає право на зарахування лише загального страхового стажу. Не можливо здійснити добровільну доплату спеціального стажу, наприклад, шахтаря, металурга, вчителя чи лікаря.

Крім того, починаючи з 01 січня 2018 року сума сплати єдиного внеску за договорами при одноразовій сплаті за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Тобто, якщо у листопаді 2017 року місячна сплата складає 704 грн. (3200 * 22%), то за умов збереження мінімальної заробітної плати на цьому рівні у січні 2018 року місячна сплата складатиме 1408 грн. (3200 * 22% * 2).

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058) страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із Законом №1058 і за який сплачено страхові внески.

Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: