Приводом стала низка судових рішень, починаючи з 11 вересня цього року, коли за позовом депутата міськради Олександра Раковича, Корольовський суд Житомира скасував рішення виконкому щодо підвищення вартості проїзду в маршрутках до п'яти гривень. Після цього виконком подав апеляцію, яку Житомирський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення. Тобто, в силі – вересневе рішення суду про скасування рішення виконкому про підвищення вартості проїзду в маршрутках до п'яти гривень і повернення її до трьох гривень. Але не все так просто, каже заступник міського голови Житомира Дмитро Ткачук. На брифінгу він пояснив наслідки цього рішення суду: "Це рішення не лише затверджувало вартість проїзду для громадян на рівні п'яти гривень в маршрутках, а в подальшому – трьох гривень в тролейбусах. Це рішення також затверджувало пільгову вартість для проїзду учнів на рівні двох гривень. В це рішення потім також вносилися зміни і затверджувалося вісім пільгових категорій громадян, які возяться безкоштовно, воно було основою для того, щоб забезпечити і гарантувати пільговим категоріям громадян проїзд у встановлені часові рамки без конфліктів в маршрутках міста Житомира. Фактично сьогодні скасування даного рішення виконкому повертає нас до діючого рішення 14 року".
Це означає – три гривні в маршрутках і дві – в електротранспорті. Це не влаштовує ні приватних перевізників, ні ТТУ. Начальник планово-економічного відділу ТТУ Валентина Таможська розповіла про суттєве зростання виручки після підняття тарифу до трьох гривень і плани розвитку підприємства, навіть враховуючи те, що економічно обґрунтованим називають тариф чотири гривні і п'ять копійок. Настрої перевізників висловив директор ПП "Шеріфф" Олександр Янчук: "По три гривні ми не в змозі будемо виїжджати, тому що на кожному підприємстві є працівники, яким треба зарплату платити, на зимовий період зараз треба гуму купувати, акумулятори, щоб машини були в належному стані. Тому ми звернулися до влади, щоб підняти це питання по підняттю тарифа".
В п'ятницю, 24 листопада, планують зібрати позачергове засідання виконкому, на яке винесуть питання встановлення вартості проїзду в міському транспорті. Адже суд постановив повернутися до трьох гривень в маршрутках і двох – в тролейбусах та трамваях. Дмитро Ткачук каже, що прогнозувати результат розгляду питання важко: "Говорити на сьогоднішній момент про те рішення, яке буде ухвалено, ясна річ, не доводиться, тому що питання доволі неоднозначне, якщо не сказати більше – скандальне. Тому я к піде дискусія під час виконкому, прогнозувати я точно не беруся. Але вартість проїзду переглядати потрібно, в ТТУ, як мінімум, залишати на рівні трьох, по приватних перевізниках також треба його перезатверджувати".
Перевізники розповіли, що вноситимуть пропозицію у п'ять гривень за поїздку, Поки що вартість проїзду залишається на нинішньому рівні – три гривні в електротранспорті і чотири – в маршрутках.
26 липня близько 8:00 години на перехресті вулиць Київської та Хлібної у Житомирі сталася дорожньо-транспортна пригода. Автомобіль зіткнувся з тролейбусом...
Безготівковий розрахунок у транспорті, валідатори, квитки з QR-кодом, транспортні картки, - все змінюється, технології не стоять на місці. Заходячи у транспорт, ми валідуємо картку...
З 23 липня 2024 року кількість тролейбусів на маршруті № 4 "Крошня - Залізничний вокзал" у будні дні було збільшено до 8 одиниць. Таким чином, інтервал руху тролейбусів тепер складає 7-10 хвилин...
Зранку 20 липня жителі та гості Житомира зіткнулися з проблемами оплати проїзду банківською карткою у громадському транспорті. Це ускладнило можливість розрахунку як у комунальному транспорті, так і ...