30 листопада в Центральній міській лікарні №2 відбулась презентація нового сучасного медичного обладнання для хірургічного відділення, яке було придбано за рахунок державної субвенції.
Нове обладнання дозволить у більш зручний для медиків та пацієнтів спосіб здійснювати діагностику захворювань, спостереження стану хворих у динаміці та контроль лікувального процес.
Про це розповів заступник міського голови Матвій Хренов.
«Основний акцент було зроблено на рентгенологічне відділення - закуплено рентгенівське і операційне обладнання. На все це було витрачено 9, 3 млн грн. З міського бюджету було витрачено лише 3% від цієї суми. Всі інші кошти було отримано з державного бюджету. Хочу зазначити, що розвиток хірургії в другій міській лікарні не завершений - це лише початок. На сьогоднішній момент вже розроблено проектно - кошторисну документацію, щоб зробити сучасний операційний блок. Якісне обладнання - це лише частина надання хірургічної допомоги - тому в наступному році ми плануємо запустити роботи по реконструкції операційного блоку», - зазначив заступник міського голови.
Для Центральної міської лікарні №2 було закуплено:
Сучасний рентгендіагностичний комплекс на 3 робочих місця; Відоендоскопічна система; Автоматична машина для миття та дезинфекції ендоскопів; Ультразвуковий директор; Електрохірургічний блок з аргоноплазменним коагулятором; Операційний стіл; Наркозно-дихальний апарат. Віктор Помирляну, завідувач хірургічного відділення лікарні сказав, що придбане обладнання дасть можливість надавати ширший спектр допомоги.
«Придбане обладнання дасть можливість застосовувати сучасні методи лікування в хірургії, збільшити частку малотравматичних (малоінвазивних) втручань в загальній кількості операцій, що проводяться фахівцями лікарні,- розповів Віктор Помирляну. - Також використання нового обладнання скоротить термін перебування пацієнта в лікарні, розширить спектр малоінвазивних операцій та допоможе створити передумови для організації гібридного операційного блоку малоінвазивної хірургії».
Загальна сума державної субвенції соціально-економічного розвитку окремих територій, яка була спрямована на придбання медичного обладнання для лікувальних закладів міста Житомира, становить 20 млн грн. Кошти отримані за сприяння народного депутата Борислава Розенблата.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...