Представники влади, громадськості, молодь вшанували пам’ять відомого політика, Героя України В’ячеслава Чорновола.
Поклали квіти до меморіального погруддя на вул. В. Бердичівська, 38 сьогодні, 25 грудня.
24 грудня виповнилося 80 років від дня народження відомого провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-1990 років.
Згадуючи про В’ячеслава Чорновола, учасники заходу зазначали, що В’ячеслав Чорновіл залишив Україні один великий заповіт: любити Україну. Не абстрактно, не міфологічно, «не словом, а – ділом».
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять справжнього Героя України», - наголосив у своєму виступі Андрій Шевчук, в.о. ректора, кандидат історичних наук, доцент ЖДУ імені І.Франка.
«В’ячеслав Чорновіл – це людина, яка жила з Україною в серці, за неї страждала», - сказав Віктор Мойсієнко, доктор філологічних наук, професор ЖДУ імені І.Франка.
«Стержень української незалежності», - так назвав В’ячеслава Чорновола Олег Лагнюк, очільник Житомирської обласної організації Народного Руху України.
Захід пройшов під гаслом «Герої не вмирають» не випадково. Адже усім своїм життям В’ячеслав Чорновіл доводив безмежну, справжню, самовіддану любов до рідної землі. Саме з його іменем пов’язують проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990р. та Незалежності України 24 серпня 1991р. Слова та діяльність В’ячеслава Чорновола стали дороговказом для наступних поколінь українців у боротьбі за збереження української державності. «Україна починається з тебе», - ці слова В’ячеслава Чорновола і сьогодні залишаються актуальними.
В’ячеслав Чорновіл був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.
Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. Кілька разів ув'язнений за «антирадянську пропаґанду» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1988).