14 березня, у міській раді відбулося урочисте відкриття 47–ї сесії муніципальної освітньої молодіжної програми «Школа місцевого самоврядування».
120 учасників цьогорічної програми привітали із початком навчання секретар міської ради Наталія Чиж, депутат міської ради Ірина Ярмоленко, заступник міського голови Дмитро Ткачук, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Ольга Пашко, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Ірина Ковальчук.
Звертаючись до слухачів Школи, секретар міської ради Наталія Чиж, зокрема, зауважила:
«Кожна людина, коли до чогось долучається, на меті має отримати певний результат. Ми маємо великі сподівання, що заняття у Школі місцевого самоврядування не будуть для вас марними. Сподіваємося, що прийде час, коли Ви, закінчивши навчання, отримаєте освіту, долучитеся до місцевого самоврядування: не обов’язково, працюючи саме в органах місцевого самоврядування, бо сьогодні дуже багато різних проектів (грантів), спрямованих на розвиток громад. А ідеї, які у Вас з’являться, будуть у подальшому успішно реалізовані у нашому рідному Житомирі».
«Під час навчальних занять, тренінгів, спілкування із представниками депутатського корпусу, керівниками департаментів, управлінь, відділів міської ради у вас є унікальна можливість долучитися до процесів, які щодня відбуваються у міській раді, та отримати і знання, і певний досвід, який допоможе вам і в особистісному становленні, і, ймовірно, у реалізації власних ідей та проектів», - сказала Ольга Пашко, керуючий справами виконавчого комітету міської ради.
«Отримати під час навчання у Школі усі необхідні інструменти (знання, вміння тощо) для використання у подальшому житті. А головне, отримавши їх, змогти відповісти на собі запитання, як я зможу використані ці знання завтра, через тиждень, через 10 років», - побажала слухачам 47-ї сесії Школи місцевого самоврядування Ірина Ярмоленко, депутат міської ради.
«Кожного року кількість слухачів Школи збільшується, а Програма «Школи місцевого самоврядування» модифікується саме під бажання слухачів. Ми дуже хочемо бачити вас у майбутньому не обов’язково працівником органу місцевого самоврядування, а, можливо, активним громадянином, ініціатором нових проектів. На фіналі навчання ми дуже хочемо бачимо у ваших очах бажання розвивати власне місто», - наголосила у своєму вітальному виступі 120-й випускник Школи місцевого самоврядування, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради Ірина Ковальчук.
«Школа місцевого самоврядування» - це ексклюзивна програма, яка діє в Житомирі з 2001 року і зарекомендувала себе як одна із самих стабільних та актуальних молодіжних програм.
Житомирська освітня муніципальна молодіжна програма «Школа місцевого самоврядування» (далі Школа) – це постійно діючий освітній курс, спрямований на підвищення рівня обізнаності молоді міста в питаннях місцевого самоврядування та функціонування підрозділів міської ради.
Мета програми – активізація молодіжної муніципальної ініціативи з наступним залученням молоді міста до практичної політики самоврядування.
Взагалі, за роки діяльності Школи, сертифікати успішності отримали 2557 слухачів.
Кожен з них, обрав свій власний життєвий шлях – хтось пішов в бізнес, хтось – у державну службу, а хтось представляє громадські кола, але всі вони працюють на користь рідного міста – Житомира.
Засновниками Житомирської освітньої муніципальної молодіжної програми «Школа місцевого самоврядування» є Житомирське міське молодіжне громадське об’єднання «ХХІ Платформа» та управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.