Для того, аби працівники здобули практичні навички з організації та проведення аварійно-рятувальних робіт для ліквідації наслідків аварійної ситуації техногенного характеру, на ПАТ «Житомирський маслозавод» відбулись показові спеціальні об’єктові навчання з питань цивільного захисту.
Навчання пройшли сьогодні, 3 квітня, на території компанії «Рудь» за участю представників апарату ДСНС України.
Привітав присутніх керівник апарату ОДА Олексій Ясюнецький: «Радий вітати на Житомирщині представників апарату ДСНС України та гостей з інших областей. Від імені Житомирської ОДА дякую керівнику компанії «Рудь» за те, що переймається державними справами, особливо цивільного захисту працівників. Сподіваюсь, що навчання пройдуть вдало та бажаю усім успіху».
За словами заступника начальника управління планування та координації заходів цивільного захисту апарату ДСНС України Сергія Осипенка, навчання відбуваються відповідно до плану заходів на 2018 рік, який затвердив Кабінет Міністрів України. Основна мета – підвищення рівня знань і практичних навичок щодо дій у надзвичайних ситуаціях на підприємствах.
Перед навчаннями представник ПАТ «Житомирський маслозавод» презентував план дій з організації заходів цивільного захисту на підприємстві.
Показові навчання пройшли на оглядовому майданчику для обслуговування конденсаторів «Балтимор». За задумом навчань, під час проходження процесу на технологічному обладнанні виробництва холоду аміачної холодильної установки на місці зварювального шва сталася аварійна ситуація з викидом аміаку обсягом більше 100 кг.
Насамперед спрацювала автоматизована система раннього виявлення надзвичайної ситуації та оповіщення людей. Черговий машиніст з’ясував місце виникнення аварійної ситуації , її характер та масштаби, після чого доповів про ситуацію начальнику відділу та диспетчеру.
У зв’язку із виникненням аварійної ситуації провели оповіщення та збір об’єктової комісії з питань НС, яка прийняла рішення щодо проведення невідкладних робіт з локалізації і ліквідації аварійної ситуації.
Для проведення навчальних аварійно-рятувальних робіт залучили сили цивільного захисту підприємства: формування цивільного захисту та добровільна пожежна частина. У цей час провели оповіщення та евакуацію працівників чергової зміни в захисну споруду цивільного захисту.
До ліквідації аварії залучили відділення радіаційної та хімічної розвідки аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС в області та пожежне відділення чергової зміни 2-ої ДЧПР м. Житомир.
У навчанні взяли участь представники апарату ДСНС України, Київської міської, Хмельницької, Волинської та Рівненської обласних державних адміністрацій, ГУ ДСНС та керівники навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва та областей.
Довідково: Навчання пройшли згідно Плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року (№ 981-р), розпорядження голови облдержадміністрації від 26 грудня 2017 року №514 "Про основні завдання цивільного захисту на 2018 рік".
Для проведення показових навчань було розроблено План підготовки та проведення спеціального об'єктового навчання, який погоджений з ДСНС України та затверджений головою облдержадміністрації. Цей план включає в себе різнопланові заходи, зокрема відпрацювання практичних навичок та визначення готовності персоналу об’єкта до дій, передбачених відповідними планами та інструкціями в разі виникнення надзвичайних ситуацій; перевірку надійності системи управління, зв’язку та оповіщення; реальності Плану ліквідації аварійної ситуації на підприємстві; досягнення злагодженості в роботі керівного складу підприємства, формувань та служб, працівників з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.