Бюджет участі стартував у Житомирі 7 травня. Сьогодні, 8 травня, за участі секретаря Житомирської міської ради Наталії Чиж та голови Координаційної ради з питань Бюджету участі Андрія Шелестюка відбулася прес-конференція щодо старту прийому пропозицій Бюджету участі.
Секретар міської ради Наталія Чиж розповіла про цьогорічні зміни у процесі прийому та реалізації проектів Бюджету участі: «У нас вже втретє стартував бюджет участі. У цьому році відбулося багато змін:відпрацювали нове положення, обрали новий склад Координаційної ради. Також дуже багато змін відбуватиметься в процесі прийому проектів і їх реалізації. Цього року збільшено бюджет на реалізацію пропозицій житомирян, він складає понад 15 млн 200 тис. Проектні пропозиції поділено на малі та великі».
Автором проекту може бути фізична особа або ініціативна група, яка оформила свою ідею у вигляді проектної пропозиції.
Голова Координаційної ради з питань бюджету участі розповів про те, що в цьому році проекти поділяються на великі та малі, а також про цьогорічні обмеження при подачі проектів.
«Змінено процес реалізації бюджету участі,зокрема, у цьому році запроваджено розподіл на малі проекти(вартість до 500 тис.грн) та великі (вартість від 500 тис. грн до 1,5 млн грн.). Малі проекти- це пропозиції вулично-квартального масштабу. А великі- це загальноміські проекти. Крім того, є певні обмеження: один автор може подати тільки один великий та один малий проект. Також мешканці міста можуть проголосувати за два великих проекти та два малих. У цьому році керівники комунальних підприємств не можуть подавати проекти бюджету участі відносно підприємств, якими вони управляють, а також таке обмеження стосується депутатів, працівників міської ради», - розповів Андрій Щелестюк, голова Координаційної ради.
Також під час прес-конференції Наталія Чиж додала, що реалізацію минулорічних проектів планують почати через два тижні.
«Проектна документація вже готова вже майже на усі проекти. Координаційна рада збиралася з цього приводу на минулому тижні. Під час наради доповіли представники профільних управлінь та департаментів. Однозначно всі проекти мають бути виконані до кінця року - це все на дуже серйозному контролі», - додала Наталія Чиж.
Нагадаємо, що у минулому році на реалізацію ідей житомирян з міського бюджету було виділено більше 12 млн грн.
Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної (військової) адміністрації, який організовує пасажирські перевезення на приміських маршрутах, отримав рішення влади Житомира про ...
У Житомирі з 1 липня 2024 року у комунальному транспорті не можна розрахуватися готівкою, натомість ввели квиток з QR-кодом, який можна придбати в терміналі...