У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 29 травня громадськості презентовано нове відділення неврології з блоком інтенсивної терапії.
Тепер на Житомирщині працюватиме інсультний центр – обладнане за світовими стандартами інсультології неврологічне відділення з блоком інтенсивної терапії. Завдяки такому відділенню лікарі зможуть рятувати в сотні життів, попереджувати інвалідизацію тисячам жителям області щороку та зменшити смертність від інсультів на 15%.
Відкрили відділення за участю голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича, голови обласної ради Володимира Ширми та депутатів обласної ради.
«Це ще один «символ змін» – конкретний результат спільної роботи державної та обласної влади, а також депутатів обласної ради. Зможемо зменшити смертність від інсультів на 15% і не тільки рятувати життя пацієнтам, а й попереджувати інвалідизацію. Ми спрямували на центр майже 7 млн грн із ДФРР та обласного бюджету, але результат від нього буде безцінним – людські життя», – сказав Ігор Гундич.
В інсультному центрі надаватимуть допомогу пацієнтам з інсультом (гострим порушенням мозкового кровообігу) в перші три години від початку захворювання, безкоштовно робитиметься комп’ютерна томографія та ангіографія, проводитиметься необхідна терапія. Оперативна допомога у перші 3 години інсульту – це не тільки збережене життя пацієнта, а й попередження інвалідизації.
На реконструкцію відділення спрямовано 6,8 млн грн із ДФРР у співфінансування з обласного бюджету.
Голова ОДА анонсував, що відкриття інсультного центру – це ще не всі новації та поліпшення якості медичних послуг. Цьогоріч заплановане відкриття Центру вертебрології, який має стати одним із найкращих в Україні Центрів реабілітації. Також до кінця року в обласній лікарні завершать роботи з реконструкції відділення реанімації.
Під час урочистого відкриття відділення Володимир Ширма зазначив, що оновлення лікарні на цьому не закінчиться: «До кінця року плануємо відкрити реанімаційне відділення, встановити ще один ангіограф. Для депутатського корпусу 7 скликання галузь медицини в проіритеті».
Богдан Леськів наголосив, що основним завданням роботи неврологічного відділення є надання допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу в перші три години від початку захворювання для проведення тромболітичної терапії, попередження інвалідизації пацієнтів та зменшення випадків смертності.
У Житомирській області за 2017 рік зареєстровано 2250 випадків інсульту, 558 пацієнтів померло. У більшості випадків виникнення інсульту пов’язано з недостатньою усвідомленістю населення щодо симптомів інсульту та необхідності термінової допомоги.
Звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3 годин від початку виникнення інсульту дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків.