7 червня майданчик на вулиці Пушкінській заполонили діти. Адже фахівці науково-методичного центру управління освіти Житомирської міської ради організували на головній локації фестивалю проект «Зелене місто читаючих дітей». До його проведення долучилися працівники Житомирської обласної бібліотеки для дітей та бібліотекарі загальноосвітніх закладів міста.
Організатори кажуть, що основна мета «Зелене місто читаючих дітей» - сформувати у дітей основи екологічної культури, правильне ставлення дітей до навколишньої природи, до себе і до оточуючих, а також підвищення освітньої мотивації, розвиток творчих здібностей, формування дослідницьких навичок та самореалізація дітей.
У ігровій формі дітям розповіли про важливість бережливого ставлення до природи.
Для маленьких житомирян влаштували цілу палітру інтелектуальних розваг. Вихованці пришкільних таборів міста та усі охочі мали змогу відвідати майстер-клас із виготовлення закладок, «поспілкуватися» з улюбленими літературними героями, переглянути мультфільми на екологічну тематику, завдяки яким дізналися про важливість захисту лісів, як виготовляється папір та переробляється сміття.
Юні екологи також взяли участь у вікторинах та еко-квесті. Учасники гри-квесту розгадували завдання і головоломки, загадки про рослинний і тваринний світ, та просуваючись від однієї екологічної станції до іншої знаходили підказки. Діти із азартом взялися до імпровізованої гри-подорожі та із спортивним настроєм прагнули перемоги.
Також в читальній залі обласної бібліотеки для дітей провели заняття в еко-студії «Чепурики-захисники довкілля», бібліомайстерні екодизайнерів «Ідей чудових маємо доволі - їх втілимо в дизайні та декорі». В програмі ековікторина та конкурс малюнків «Який ти, наш Чепурик?».
Неподалік дитячого містечка відбувся художній пленер,під час якого діти та дорослі зобразили своє бачення житомирської Водонапірної вежі.