10 серпня, в облдержадміністрації відбулася нарада з питань перевірки державних підприємств та інших суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирубуванням лісів та експортом лісоматеріалів. Будуть перевірятися підприємства за 2016-2017 роки та за І півріччя 2018 року. Перевірки вже почалися та триватимуть до 30 серпня.
Участь у нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута та заступник голови Держлісагенства України Володимир Бондар.
«Лісова галузь є визначальною для області. В багатьох суб’єктах господарювання вона є бюджетоутворюючою. Перебіг цієї перевірки, її результати вкрай важливі для Житомирщини. Сьогодні маємо проговорити всі питання перевірки, хоча в деяких районах та господарствах області вже почали перевіряти лісові підприємства», - зазначив на початку наради Ярослав Лагута.
«Впевнений, що перевірка буде об’єктивною. Наша спільна мета – зробити зріз реальної ситуації в галузі, щоб побачити стан справ без будь-яких викривлень», - наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.
Заступник голови Держлісагенства України Володимир Бондар наголосив, що лісова галузь на Житомирщині є однією з провідних. А Житомирська область є ключовою в лісовому господарстві України.
«Сьогодні така перевірка вже діє у всіх лісових областях, маємо перевіряючих і в нашому агентстві. Це має бути практично, корисно і публічно. Ми відкриті до перевірок і готові конструктивно працювати, надавати інформацію. Контролюючі органі мають розуміти, що лісова галузь дає роботу багатьом людям. А в окремих поліських регіонах, зокрема в Житомирській області, ми є бюджетоутворюючими підприємствами», - сказав Володимир Бондар.
Він підкреслив, що Держлісагентство готове до конструктивної співпраці з усіма структурами, які будуть залучені до перевірок, та сприятиме членам робочої групи. «І хочемо, щоб результати перевірки були відомі і владі, і громадськості, і нашим працівникам. Бо вони сьогодні стали заручниками ситуації. А це майже 50 тисяч працівників», - зазначив Володимир Бондар.
Про обсяги експортних операцій перед присутніми прозвітували начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський та генеральний директор ЖОКАП «Житомироблагроліс» Ігор Рибінський.
«Експортний потенціал Житомирської області в розрізі державних підприємств у 2016 році сягав 50 млн доларів. У 2017 році після введення заборони на вивезення пиловника хвойного експортний потенціал зменшився на 20 млн доларів», - розповів Андрій Курінський.
За його словами, не більше 11% загальної лісозаготівлі в розрізі державних підприємств було експортовано профіцитної продукції. На сьогодні лісовими державними підприємствами області забезпечено експорт на суму 17 млн доларів. Сировина, яка не знайшла свого споживача на внутрішньому ринку, експортована за кордон.
На Житомирщині вже розпочалися перевірки 13 державних підприємств та 3 підприємств аграрної галузі, які триватимуть до 30 серпня.
Нагадаємо, що раніше Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман дав доручення Держаудитслужбі, ДФС, Нацполіції, Держгеокадастру провести ретельні перевірки господарської діяльності всіх лісгоспів країни.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...