22 серпня біля меморіального комплексу Управління ДСНС України у Житомирській області вшанувати колег, які загинули при виконанні службових обов’язків, зібралися рятувальники, ветерани служби, дружини загиблих.
– Ризик – головна риса професії рятувальника. Обираючи її чоловіки розуміють, що відтепер їхнє життя йтиме як по лезу ножа, проте це нікого з них не зупиняє. Вони готові прийти на допомогу іншим, інколи – навіть ціною власного життя, – зазначив у своїй промові полковник у відставці Борис Чумак, колишній начальник Управління пожежної охорони області, а нині голова благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля». Він розповів, що сьогодні передчасно пішло з життя 130 працівників пожежної охорони області, з них 119 – це ліквідатори аварії на ЧАЕС, інші – загинули під час ліквідації надзвичайних подій або під час несення служби.
Молодому поколінню офіцерів він розповів історії про долі окремих рятувальників. Зокрема, про старшину Коростенської пожежної частини Івана Оснадчука, життя якого трагічно обірвалося у 1995 році. Іван прокладав магістральну лінію на гасіння пожежі в сараї, і в цей час пролунав вибух. Влучений в голову уламок снаряду виявився смертельним. Сьогодні традиції свого батька Івана Оснадчука продовжують в пожежно-рятувальній частині №8 м. Коростеня його діти – син Олександр, досвідчений командир відділення та донька Світлана, диспетчер цієї ж частини.
У день пам’яті про загиблих поминальні свічки у фойє Управління запалили їхні рідні, близькі, а також рятувальники, яким випало долею йти з ними поруч по життю. До підніжжя пам’ятника «Пожежним, які врятували світ» вони поклали квіти.
Також цього дня відбулася заупокійна літія, яку очолив отець Богдан Бойко – настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира.
Сім’ї загиблих були запрошені на поминальний обід. Подяку їм за їх рідних висловив очільник рятувальників Житомирщини генерал-майор служби цивільного захисту Ігор Нікітчук. Він запевнив присутніх, що незгасиму пам’ять про колег та всебічну підтримку їхні рідні відчуватимуть завжди. Кожна родина отримала фінансову допомогу від благодійного фонду «Пожежні Чорнобиля». А керівництво підрозділів ДСНС, де свого часу працювали загиблі, вирішуватимуть нагальні соціально-побутові проблеми, з якими стикаються сьогодні рідні героїв.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...