На Житомирщині прокуратура попередила використання понад 170 га радіоактивно забруднених земель » Новини Житомира
 
 


На Житомирщині прокуратура попередила використання понад 170 га радіоактивно забруднених земель

Автор: news_maker від 6-09-2018, 19:36, переглядів: 980

На Житомирщині прокуратура попередила використання понад 170 га радіоактивно забруднених земель

За позовом Коростенської місцевої прокуратури господарський суд Житомирської області визнав незаконним рішення Народицької селищної ради про укладення із фермерським господарством договору оренди землі, сам договір та зобов’язав орендаря повернути наділ до земель запасу Народицької селищної ради.

Установлено, що за рішенням Народицької селищної ради у листопаді 2017 року із фермерським господарством укладено попередній договір оренди землі площею 174,4 га, вартістю понад 7,8 млн грн для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Однак, орган місцевого самоврядування передав землю з порушенням вимог Земельного і Цивільного кодексів, а також іншого законодавства, за відсутності технічної документації та розробки нормативно-грошової оцінки.

Більше того, Народицька селищна рада перевищила свої повноваження, оскільки розпорядилася землею державної власності, що має статус радіоактивно забруднених земель, які не використовуються у сільськогосподарському виробництві.

Уся зазначена площа наданої в оренду землі належить до зони безумовного обов'язкового відселення, де, відповідно до ст. 12 Закону України «Про правовий режим територій, що зазнали радіоактивного забруднення унаслідок Чорнобильської катастрофи», заборонена будь-яка сільськогосподарська діяльність.

Крім цього, заявлено й інші позови щодо припинення незаконного використання для сільськогосподарських потреб радіоактивно забруднених земель, які наразі перебувають на розгляді у суді.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: