Міський голова Житомира відвідає Глобальний Саміт Кліматичних Дій у Сан-Франциско » Новини Житомира
 
 


Міський голова Житомира відвідає Глобальний Саміт Кліматичних Дій у Сан-Франциско

Автор: news_maker від 10-09-2018, 22:11, переглядів: 942

Міський голова Житомира відвідає Глобальний Саміт Кліматичних Дій у Сан-Франциско

З 11 по 15 вересня міський голова Житомира відвідає Глобальний Саміт Кліматичних Дій у Каліфорнії. Сергій Сухомлин буде єдиним мером міста серед країн регіону Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії, хто матиме можливість на глобальному рівні заявити про перехід на 100% ВДЕ до 2050 року та напрацювати план енергетичного переходу.

7 вересня, під час брифінгу в УНІАН, лідери Житомира, Кам’янець-Подільського, Чорткова оголосили про наміри поступово перевести енергосистему їх міст на відновлювану енергетику до 2050 року.

Варто зазначити, що Житомир зробив це раніше. У червні цього ж року очільник Житомира публічно підписав меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org, чим підтвердив план місцевої громади використовувати лише чисту, відновлювану енергію.

Його колеги з Чорткова та Кам’янець-Подільського підписали аналогічний документ в день глобальної мобілізації міст на захист клімату. Такий перехід означає скорочення кількості споживання енергії містом, відмову від викопного палива та поступовий перехід енергобалансу міста на відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Саме використання нафти і газу спричиняє надмірні викиди СО2 в атмосферу, в результаті підсилюючи парниковий ефект та кліматичні аномалії.

«Житомир на третину скоротив споживання теплової енергії за 3 роки. Після підписання, у нашому місті зараз працюють великі міжнародні організації та інвестори. Вже будуємо велику теплову електростанцію (ТЕЦ) на біопаливі. Загалом 4 ТЕЦ на біомасі генеруватимуть теплову та електричну енергію для мешканців. Стимулюємо людей до утеплення багатоквартирних будинків. Додатково вже утеплено більше 20 садочків. Замінили міське освітлення на світлодіодне і станемо першим містом в Європі, яке перейде на ЛЕД. Розпочали будівництво першої комунальної сонячної електростанції та зведення першого в Україні комунального будинку з нульовими викидами», – поділився напрацювання та першими змінами Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова.

Після такої амбітної заяви, очільники міст мають здійснити кілька важливих кроків:

- Розробити плани дій енергетичного переходу міста, із залученням експертів та громадськості;
- Прийняти кліматичну стратегію міста;
- Сприяти розбудові громадського руху в містах, який зможе підтримувати і контролювати реалізацію цілей “100% ВДЕ”.
- Здійснити інформаційну кампанію в Україні та за кордоном.

Окрім Житомира, Кам’янець – Подільський (Хмельницька область) та Чортків на Тернопільщині сьогодні (ред. 7 вересня) офіційно закріпили свої наміри перейти до чистої енергетики:

«У Чорткова основний вектор – це скорочення споживання енергоресурсів. За один рік ми зменшили споживання енергії на 5%, а газу – на 8%. Ми беремо на себе зобов’язання створити 100% відновлюваної енергетики у Чорткові. Наші плани відкрити сонячну станцію, потужністю 10 тис. мВт/год та будівництво мікро ГЕС європейського зразка», – заявив очільник Чорткова, Володимир Шматько.

«Підписані Меморандуми – це перший крок у розбудові спроможності міст працювати над переходом на чисту і відновлювану енергію та позбавитися залежності від викопного палива. Очікуємо активної діяльності міст – створення планів енергетичного переходу, кліматичних стратегій, прозорої громадської платформи для участі мешканців у механізмі прийняття рішень та реалізації енергетичного переходу у найближчий час», – підсумувала регіональна координаторка міжнародної кліматичної організації 350. org – Світлана Романко.

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: