На Житомирщині готуються до проведення комплексної оцінки трьох інтернатних закладів » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

На Житомирщині готуються до проведення комплексної оцінки трьох інтернатних закладів

Автор: news_maker от 27-09-2018, 12:22, Переглядів: 368

На Житомирщині готуються до проведення комплексної оцінки трьох інтернатних закладів

На Житомирщині уже розпочався початковий етап реформування перших 3-х інтернатних закладів. Упродовж жовтня-листопада в області проходитимуть тренінги та пошук команди, що проводитиме комплексні оцінки цих закладів.

Про це повідомила начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук.

«Відповідно до Регіонального плану реформування системи інституційного догляду і виховання дітей, який затвердили депутати влітку, у 3 закладах області у 2019 році розпочнеться короткостроковий період трансформації. Перші комплексні оцінки закладів проводитимуть у КНЗ «Довбиська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат», КНЗ «Ушомирська загальноосвітня школа-інтернат» та КУ «Романівський дитячий будинок-інтернат». У жовтні розпочинається підготовчий етап – ми проводитимемо заняття й тренінги для того, аби визначити команду, яка із січня 2019 року займатиметься комплексною оцінкою інтернатів. Ця команда фахівців оцінюватиме дітей та їх родини, персонал закладу, умови перебування дітей, за результатами якої буде складено плани трансформації кожного закладу», – розповіла Лариса Шевчук.

Начальник управління додала, що у процесі оцінки будуть визначені потреби кожної дитини та складено індивідуальний план її розвитку та реінтеграції у свою родину чи альтернативну форму сімейного виховання.

Команда для оцінки інтернатних закладів буде підготовлена Фундацією Lumos за міжнародними стандартами. Також додатково будуть проводитись семінари та тренінги щодо впровадження деінституціалізації для керівників громад, персоналу інтернатних закладів, відповідальних осіб.

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці у Фб зазначив: "Досвід Житомирщини надзвичайно важливий, адже вже з січня 2019 року в Україні має розпочатися другий етап реформи – розвиток соціальних, медичних та освітніх послуг в громадах з поступовою трансформацією закладів, і кожна область буде впроваджувати свої регіональні плани.

Нагадаємо, як «пілотна область» Житомирщина першою провела аналіз стану дітей в ситуації ризику і за його результатами розробила Регіональний план реформування системи інституційного догляду і виховання дітей, який був затверджений депутатами Житомирської обласної ради в кінці липня 2018 року.

У Житомирській області 24 інтернати, в яких перебуває 2756 дітей. Основне завдання Регіонального плану реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Житомирській області – це створення соціальних, освітніх та медичних послуг на рівні громади для дітей та сімей з дітьми, відсутність яких саме і призводить до розміщення дітей до інтернатів, та трансформація існуючих інтернатних закладів.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: