Впродовж 4–х годин депутати розглянули 65 питань порядку денного, заслухали виступи громадських активістів, прокурора Житомирської області Любомира Війтовича та начальника ГУ НП в Житомирській області В’ячеслава Печененка.
Зокрема, депутати більшістю голосів підтримали мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області. Цим рішенням рекомендовано облдержадміністрації створити міжвідомчу робочу групу з проведення систематичної роз’яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області, включивши у її склад представників правоохоронних органів, райдержадміністрацій та громадськості області. А органам місцевого самоврядування хочуть рекомендувати прийняти рішення щодо встановлення на відповідних територіях громад мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України.
Розглянуто ряд питань комунальної власності, звернення Державної служби геології та надр України щодо погоджень надання спеціальних дозволів на користування надрами.
Зокрема, прийняли звернення щодо раціонального використання й охорони земель під полезахисними лісосмугами та проголосували звернення щодо здійснення невідкладних заходів із ліквідації наслідків масового всихання лісів. У зверненні депутати пропонують внести зміни до нормативно-правових актів щодо використання лісових ресурсів, діючих Санітарних правил у лісах України та затвердити вимоги проведення вибірки свіжозаселених дерев в осередках стовбурових шкідників як самостійного санітарно-оздоровчого заходу.
У зверненні щодо надання державної підтримки виробникам молока депутати наголошують на необхідності запровадження механізму державної підтримки (дотації) виробникам молока – особистим селянським господарствам, на перехідний період до 01 січня 2020 року та встановлення індикативних цін на молоко, а також звертаються з проханням розглянути можливість продовження перехідного періоду для адаптації особистих селянських господарств до вимог нових стандартів на молочну сировину.
Звернулись депутати обласної ради до Верховної Ради України й щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У зверненні йдеться про те, щопісля набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України склалась напружена ситуація з питань підготовки органами місцевого самоврядування (міста обласного підпорядкування: Житомир, Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський, Малин) подання щодо видачі посвідчень відповідної категорії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до законодавства, посвідчення видаються облдержадміністраціями за поданнями райдержадміністрацій за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Натомість можливість подання зазначених документів органами місцевого самоврядування не передбачено. Як наслідок, обмежуються конституційні права постраждалих громадян, які проживають у містах обласного підпорядкування, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, на отримання посвідчення 1 категорії та надання їм відповідних пільг і компенсацій. Наразі у містах обласного підпорядкування області проживає 56,5 тис. постраждалих громадян. На розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону України, яким передбачено, що органи місцевого самоврядування теж матимуть можливість подавати документи для оформлення посвідчень особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Тож обласні депутати звертаються до Верховної Ради України проголосувати цей законопроект у найкоротший термін.
Також прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо підтримки соціально незахищених верств населення, зокрема шляхом розширення програми субсидій, забезпечення доступності та надання належної якості житлово-комунальних послуг споживачам.
Підсумовуючи сесійне засідання, голова обласної ради Володимир Ширма подякував і депутатам, і громадськості за розуміння і конструктивізм. Щодо заходів безпеки, які діяли перед початком роботи сесії обласної ради, очільник депутатського корпусу відповів однозначно: «Вони себе виправдали, ми не допустили жодних провокацій та заворушень. А всі, хто мав бажання прийти та бути присутнім на сесії – прийшли, а хто хотів – і виступив».
Варто додати, що вхід для активістів був за тимчасовими перепустками. А виступити відтепер можна буде наприкінці сесії під час розгляду питання «Різне», за умови наданої у секретаріат заяви та у разі згоди більшості депутатів від загального складу ради.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...