У рамках фестивалю сучасної культури «Жовтень у Жовтні» у Житомирі відкрили виставку пізньорадянської монументальної та архітектурної спадщини Житомирщини під назвою «Можливо це мистецтво».
Відкриття відбулося 27 жовтня, за участю ініціатора проекту Людмили Зубко, житомирського міського голови Сергія Сухомлина та членів команди.
На стендах можна побачити мозаїки, вітражі, рельєфи, кераміку, малі архітектурні форми, розписи, скульптури, монументи і архітектуру Житомирської області.
«Сьогодні цією виставкою ми відкриваємо фестиваль, який відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Він триватиме 10 днів. У рамках фестивалю ми підіймаємо питання децентралізації культури, ідентичності території. Одною з головних ідей, яку ми хочемо розкрити під час цього фестивалю – це є переосмислення простору кінотеатру "Жовтень". Це питання спільної відповідальності – обговорити це питання, а потім засукати рукава і працювати у цьому напрямку», – зазначила Людмила Зубко.
Куратор проекту Павло Гудімов поділився історією виникнення назви виставки «Можливо це мистецтво» та окреслив її основну мету.
«Сама назва сьогоднішньої виставки – це цитата. Прибиральниця їдальні одного з заводів області на запитання "Чому цю мозаїку залишили?" відповіла: "Ми подумали, можливо, це мистецтво". Це виставка, яка не дає нам чіткого аналізу – добре це чи погано, важливе це явище чи неважливе. Основна ідея – зробити дискусію навколо цієї теми. Дати можливість відвідувачам висловити свою думку», – розповів Павло Гудімов.
Фотограф, дослідник, автор книжки «Decommunized: Ukrainian Soviet mosaics» Євген Нікіфоров зазначив, що, відвідуючи об’єкти, які фотографував, команда зрозуміла, що це лише десята частина того, що збереглося. Тому закликає усіх жителів області долучитися до такої пошукової роботи і через соціальні мережі давати команді інформацію про вітражі, зупинки з мозаїкою та інші цікаві речі з пізньорадянської спадщини, які не потрапили у проект.
Виставку можна побачити на власні очі у кінотеатрі «Жовтень» за адресою майдан Корольова, 14 до 4 листопада. Вхід вільний.
Команда фестивалю також запрошує усіх долучатися до заходів, які триватимуть 10 днів.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...