Ідея проведення всеукраїнського конкурсу на кращого мера-писанкаря народилася сьогодні по дорозі з Києва до Житомира. У цьому признався Ігор Добруцький – голова громадського об'єднання "Столичні ініціативи" і організатор масштабного етно-культурного проекту "Парад вишиванок", що проходить в Києві на День Незалежності. У рамках проекту минулоріч великі міста України долучилися до яскравого конкурсу диво-писанок, які презентували народні традиції писанкарства кожного регіону на столичному параді. Натхненні щирою зацікавленістю громади, організатори цього року запропонували нові ідеї, конкурси та фестивалі, метою яких є збереження національної ідентичності звичаїв і традицій українського народу. З презентацією цих заходів до Житомира прибув Ігор Добруцький. На зустрічі в мерії, звичайно, подякував однодумцям, які довели житомирську диво-писанку до всеукраїнського параду і порадував: цього року на розпис чекає велетенський диво-птах розміром 3,5 на 5,5 метрів. Заготовка буде доставлена, як тільки забажає міська влада. Як зразок, вже розписаного маленького птаха-свистульку гість передав у подарунок житомирському меру разом із набором писанкаря і одразу передав йому запрошення взяти участь у щойно народженому конкурсі на кращу писанку, зроблену власноруч міським головою:
"Я їхав сюди і якраз народився конкурс, саме на Житомирщині, і зараз ви будете приємно вражені, щоб мер намалював свою писанку і за це він, у разі перемоги, отримає для міста тисячу кущів троянд. Так що, ваш мер може увійти в історію. Такий захід ми проводимо вперше, влаштуємо спеціальний стенд для мерів міст. Я думаю що це буде дуже хороший приклад. Прогресивно те, що саме мер підтримує національні традиції і показує приклад дітям, як продовжувати ці традиції"
Ігор Добруцький також представив цьогорічні проекти "Писанковий рай", "Фестиваль Святого Миколая" і "Фестиваль шопки"; запросив жителів області до участі в масштабному проекті, який підтримує традиції та творчу енергію людей з малих міст і сіл, залучає дітей і молодь до участі у творчих заходах, підтримуючи спадкоємність поколінь.