Про нові правила оформлення субсидій – інтерв’ю з Юрієм Прокопцем » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Про нові правила оформлення субсидій – інтерв’ю з Юрієм Прокопцем

Автор: news_maker от 11-11-2018, 13:54, Переглядів: 584

Про нові правила оформлення субсидій – інтерв’ю з Юрієм Прокопцем

Про основні зміни щодо отримання житлових субсидій говорили з директором департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрієм Прокопцем.

- Які родини Житомирщини 100% отримають субсидію на опалювальний період 2018/2019 року?

- Наразі є понад 48 тис. домогосподарств, яким було призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ і житлово-комунальні послуги. Цим громадянам призначається субсидія з місяця звернення до кінця року на комунальні послуги, а на тверде паливо і скраплений газ на календарний рік. Близько 90 тис. домогосподарств розраховується житлова субсидія на опалювальний сезон без звернення. Це ті, хто отримував субсидію в неопалювальний сезон. Мабуть, у грудні ми зможемо говорити про те, яка кількість громадян буде отримувати субсидію за нових умов.

- Назвіть основні зміни до Програми житлових субсидій, чи розширюють вони коло отримувачів державної допомоги?

Уряд удосконалив умови оформлення житлової субсидії прийняттям постанови від 17 жовтня 2018 року. Тож можна виокремити таких 7 основних змін:

1. З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу отримані аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

2. Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

3. Право на субсидію отримали ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

4. У разі, якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію може бути призначено за рішенням комісії з питань призначення житлових субсидій при райдержадміністраціях та міськвиконкомах.

5. На призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла, але не більше ніж 30% від норми, можуть претендувати також громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника (наприклад, жінка перейшла на пенсію чоловіка, бо у нього пенсія більша), хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

6. Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. До прикладу якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 100 гривень на місяць, але домогосподарство спожило тільки на 20 гривень, то необхідно сплатити лише 20 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

• Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення;
• Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;
• Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

Звичайно ж, такі зміни призведуть до збільшення чисельності домогосподарств, які отримуватимуть житлові субсидії, та підвищення її розмірів, оскільки розпочинається опалювальний період, зростуть платежі за комунальні послуги, звернуться нові домогосподарства, які не отримували субсидію влітку, або ніколи раніше не отримували.

- Чи потрібно переоформлювати субсидію тим, у кого не змінився склад сім’ї? І до якого часу це можна зробити?

- Ні, не потрібно переоформлювати. Якщо домогосподарство отримувало субсидію в неопалювальний період або субсидія була призначена без визначення розміру (тобто «0» - право є, але по доходам не вийшла), таким людям не потрібно звертатися до органів соціального захисту населення. Їм субсидію розрахують на зиму автоматично.

- Які потрібно подавати документи та у якому випадку необхідні додаткові довідки?

- Зазвичай для призначення субсидії достатньо лише заяви та декларації. У виняткових випадках для розгляду питання призначення субсидії за рішенням комісії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов, складених соціальними інспекторами, можуть подаватися заявниками додаткові документи, які підтверджують не проживання члена домогосподарства за місцем реєстрації, довідок про заробітну плату, інформацію про яку не можна отримати за запитом, копію трудової книжки для особи, яка звільнилася і оформила пенсію, довідку лікаря, що за станом здоров’я член сім’ї не може працювати та інші.

- На кого тепер призначається субсидія – фактично проживаючі/зареєстровані у будинку?

- Згідно з Положенням про порядок призначення житлової субсидії, заяву подає одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. До складу домогосподарства входять зареєстровані члени домогосподарства та включаються доходи членів їх сімей.

- Що це означає?

- У декларації зазначається інформація про всіх зареєстрованих членів домогосподарства та членів їх сімей відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України (чоловік, дружина, неповнолітні діти). Якщо будь-хто із зареєстрованих членів домогосподарства не проживає за вказаною адресою, у примітці зазначається «не проживає» та надається будь-яка підтверджуюча цей факт інформація (довідка з місця роботи в іншій області, договір оренди квартири в Києві, довідка сільської ради та інші).

За договором оренди, внутрішньо переміщеним особам та громадянам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, житлова субсидія призначається за місцем проживання за рішенням комісій на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов.

Якою має бути площа житла і хто претендує на понаднормову площу?

Субсидія призначається на соціальну норму житла, яка визначена спеціальною постановою Уряду. Це 13,65 кв. м. на одну особу та додатково 35,22 кв.м. на домогосподарство. Тобто, якщо це домогосподарство складається з однієї особи, то соціальна норма становить 48,87 кв.м. Якщо ця особа непрацездатного віку, то за рішенням комісії їй може призначатися субсидія додатково на 30% до норми. В даному випадку додатково 14,66 кв.м. Але якщо це однокімнатна квартира площею 45 кв.м., то звісно субсидія призначається на всю загальну площу – 45 кв.м., а не 63,53 кв.м.

- Чи потрібно декларувати доходи чоловіка/дружини, які не зареєстровані у будинку?

- Так, потрібно. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

- Якщо серед членів родини є непрацюючі, яким чином призначатиметься субсидія?

- Не працювати можна з різних причин: навчатися, здійснювати догляд за дитиною до досягнення трирічного віку, дитиною з інвалідністю, особою похилого віку, бути зареєстрованим як безробітний або за станом здоров’я. Якщо повнолітні громадяни мали нараховані доходи нижчі за мінімальну заробітну плату, але навчалися або зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю, житлова субсидія призначається на загальних підставах. Решті громадян рекомендуємо звертатися до комісій для визначення права комісією з урахуванням конкретних обставин.

- Чи можна отримати субсидію, якщо члени сім’ї перебували чи перебувають за кордоном?

- Якщо у громадян були відсутні доходи та вони не сплатили єдиний соціальний внесок за період, за який беруться доходи для призначення субсидії, і у цьому періоді вони були за кордоном більше двох місяців, то домогосподарству житлова субсидія не призначається. Виключення: навчання або лікування за кордоном, службове відрядження.

Якщо такі працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, житлова субсидія призначається на загальних підставах.

Заробітчани мають також право добровільно сплачувати ЄСВ в Україні. За цих умов за рішенням комісії буде враховано три прожиткові мінімуми за кожен місяць.

- Які питання розглядатимуть комісії при місцевих органах влади в індивідуальному порядку?

- Усі випадки розглядаються комісіями в індивідуальному порядку. Немає стандартних ситуацій, адже немає однакових сімей. Тому і передбачено порядком призначення субсидій розглядати заяви на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов та пропонується надавати додаткові довідки. Якби всі ситуації були стандартні, не потрібно було б комісій, а все визначалося б чинним законодавством.

- В яких випадках органи соцзахисту не призначатимуть субсидії? Або ж можуть припинити надання субсидії?

- Порядком призначення житлових субсидій визначено умови, за яких житлова субсидія не призначається, але може бути призначена за рішенням комісій з урахуванням конкретних умов, крім випадків, коли опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків або у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

За рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням органів соцзахисту або надавачів послуг:

- якщо домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги, якщо є заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.);

- якщо при поданні документів зазначено недостовірні дані або під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено порушення законодавства при призначенні субсидії;

- громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміни (склад зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства, їх соціального статусу; зміни у складі сім’ї члена домогосподарства; зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання; придбання майна та послуг на суму, більшу 50 тис. грн.). Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів інформувати про всі зміни, які впливають на право на субсидію.

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Також органом соцзахисту припиняється субсидія у разі переїзду або смерті одинокої особи на підставі заяви громадянина.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: