Засоби від мурах та слизнів » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Засоби від мурах та слизнів

Автор: news_maker от 28-11-2018, 20:11, Переглядів: 730

Засоби від мурах та слизнів

 

Світ, що нас оточує, інколи може завдавати прикрощів. І маленькі трударі мурахи, які опинилися не в тому місці та не в той час, здатні стати причиною значних збитків для нашого дому та господарства.

Задача кожного господаря – в мінімальні терміни та якісно і безпечно для себе захистити своє майно. Які ефективні засоби допоможуть нам позбавитися від небажаних гостей – мурах та слизнів, дізнаємось на https://yaskravaklumba.com.ua.

Основні причини появи мурах та слизнів


Різкі кліматичні зміни, спричинені викидами в атмосферу, які відчувають усі живі істоти на планеті, активне захоплення людиною нових ділянок землі створюють незручності представникам фауни. Щоб знайти потрібне, більш комфортне середовище для існування, вони вдаються до активних міграцій. Цим пояснюється серйозне збільшення кількості кліщів, мурах, слимаків, бджіл, деяких видів павуків на території України, причому у місцях, де про них раніше тільки чули.

Крім того, на збільшення кількості небажаних гостей у нашому домі та на городі впливають наступні фактори:

  • Сезонні міграції. Ваше помешкання чи земельна ділянка можуть опинитися на шляху рою і сподобатись мурахам;
  • Настання весни, коли комахи шукають нові місця для облаштування гнізд;
  • Різкі коливання температурних режимів навесні та восени, коли живі істоти шукають прихистку від холоду.

У міжсезоння особливо актуальними є питання активної протидії мурахам та слимакам, адже запобігати нашестям шкідників простіше, ніж потім постійно вести з ними виснажливу боротьбу.

Шкода, яку завдають мурахи життю та діяльності людини


В Україні найбільш поширеними є дві популяції мурах: руді степові та чорні лісові (подаємо найбільш вживані народні назви цих комах). Усе частіше їх можна у великій кількості побачити у наших домівках та в господарстві. Так, руді мурахи уподобали людські помешкання. Їх можна зустріти не лише у приватному будинку, але й на кухнях багатоповерхівок. Чорні мурахи господарюють у садах та на городах. Чим шкодить людині таке небажане сусідство?

Перш ніж потрапити до помешкання людини, мурахи проходять довгий шлях різними ділянками, у тому числі через каналізаційні канали. На їх тілі можуть знаходитися хвороботворчі бактерії. Такі бактерії здатні потрапити в організм людини через контакти з забрудненою мурахами їжею або через їхні укуси, які, між іншим, є досить болючими. Крім того, харчові продукти будуть безнадійно зіпсовані цими маленькими шкідниками.

Чорні мурахи влаштовують у наших садах справжні бенкети. Ці ласуни здатні зіпсувати врожай полуниці чи малини. Крім того, мурахи сприяють розповсюдженню тлі – справжньої біди плодових насаджень.

Методи боротьби з мурахами


Для боротьби з мурахами використовують два основних методи механічний та хімічний. До механічних відносимо різноманітні пастки та відлякувачі.

Пастки з отруйними приманками заражають мураху, а вона, у свою чергу, передає отруту іншим, бо не гине відразу. Відлякувачі – це електричні прилади, що генерують неприємний для мурах звуковий сигнал або магнітний імпульс. Вони діють на нервову систему комахи, спонукаючи її покинути зону дії звуку чи імпульсу.

Більш традиційними та ефективними є хімічні методи, до яких відносимо:

  • Гелі. Випускають у вигляді туб або шприців, наповнених отруйною речовиною. Наносять на місця пересування мурах;
  • Рідини. Ними скроплюють ділянки масового скупчення шкідників;
  • Аерозолі. Найбільш проста у використанні отрута;
  • Порошки. Деякі з них розводяться у воді з подальшим нанесенням на місця скупчення комах. Інші використовують у сухому вигляді, розсипаючи у потрібних місцях;
  • Гранули. Легкий спосіб боротьби зі шкідниками. Їх достатньо просто розкидати на землі чи по підлозі.

При користуванні цими препаратами дотримуйтесь правил безпеки.

Слимаки – пірати зелених морів


Непоправної шкоди городині завдають слимаки. Найбільше страждає від них капуста, болгарський перець та полуниця.

Слимаки, як ті пірати, за декілька останніх років окупували наші поля та городи. Навіть більше, ці незвані гості проникають у підвали та знищують при цьому овочеві запаси (ту ж капусту, моркву та буряк).

Для боротьби з цим лихом використовують механічні та хімічні засоби. Серед механічних – пастки з різними наповнювачами. Потрапивши у пастку, вайлуваті шкідники вже не можуть звідти вибратися. Механічні перепони, такі як невеликі обідки навколо рослини з пластику, тканини, змоченої у мідному купоросі або з гострої гальки теж зможуть призупинити навалу слимаків.

Існує маса народних рецептів обприскування рослин. Але дані методи ефективні лише при невеликій кількості шкідників на ділянці. Для знищення масового скупчення слимаків використовують отруйні гранули, які розкидають по землі.

При використанні усіх хімічних препаратів обов’язково уважно прочитайте інструкцію!

Категорія: Рекламазагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: