Житомирський водоканал отримав відзнаку за здобутки в модернізації комунальної сфери » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Житомирський водоканал отримав відзнаку за здобутки в модернізації комунальної сфери

Автор: news_maker от 18-12-2018, 19:46, Переглядів: 562

Житомирський водоканал отримав відзнаку за здобутки в модернізації комунальної сфери

17 грудня у межах бізнес-форуму «ЕКОтрансформація України 2018» відбулося вручення головних ековідзнак за досягнення у сфері екологічної безпеки.

КП «Житомирводоканал» стало одним із стейкхолдерів зелених змін-2018 та отримало нагороду у номінації «ЕКОtransformation-2018: екомодернізація комунальної сфери».

«Наше місто, наше підприємство, КП «Житомирводоканал» отримало еко-оскар! Розумію, що це більш аванс за майбутні досягнення, але ті проекти, які ми розпочали, не залишились без уваги. Наше підприємство, як і решта підприємств водо-каналізаційного господарства, є такими, що впливають на довкілля. Але нас відзначили за те, що ми почали реалізовувати проекти Світового банку, що сприятимуть покращенню екологічної ситуації в нашому місті», – зазначає керівник КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

Мова йде про реалізацію трьох масштабних проектів за кошти Світового банку, що дозволить не лише покращити якість послуг з водопостачання і водовідведення шляхом модернізації підприємства, але й зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

«Якщо говорити конкретно про очищення стічних вод і скид у річку Тетерів, то ми робимо проект за німецьким стандартом. Він передбачає якісне виділення фосфатів та азоту зі стічних вод, що якраз і впливає на проростання фітопланктону. Другий проект стосується очищення питної води. Відомо, що в світі велика проблема з питною водою. Земля на 70% вкрита водою – 97% солоною і 3% прісною. Лише 1% - доступний, бо 2% інших знаходяться в льодовиках. Крім того, в Україні набагато менше водних ресурсів, ніж в інших країнах. До прикладу, у Великобританії на одного жителя доступно 5 м3 води, в Україні – вп’ятеро менше. Тому ми будуємо водоочисну станцію», – розповідає Андрій Нікітін.

За його словами, комунальне підприємство також активно працює над зниженням споживання електроенергії.

«Водоканали – одні з найбільших споживачів електричної енергії в будь-якому місті. Потужне обладнання має постійно працювати. Електрична енергія у нас майже на 50% виробляється з вугілля, при спалюванні якого виділяється велика кількість СО2. Ми маємо зменшувати споживання, щоб мінімізувати вплив на навколишнє середовище. Ми порахували, що після реалізації проектів Світового банку, вдасться зменшити викиди СО2 на більш ніж 4500 кг/рік. Це дуже багато», – говорить керівник КП «Житомирводоканал».

Як повідомлялося раніше, у Житомирі розпочалася реалізація проекту з реконструкції каналізаційних очисних споруд за кредитні гроші Світового банку. Тендер на проведення робіт виграла фірма «Esotech» зі Словенії.

Крім того, у 2018 році місто уклало угоду зі словенським консорціумом RIKO – HIDROINZENIRING, який реалізовує проект Світового банку з будівництва водоочисної станції.

У квітні 2018 року на водоканалі встановили частотні перетворювачі потужністю 500 кВт. Підприємство почало економити 31% електричної енергії, що дорівнює економії 4,5 млн. грн на рік.Житомирський водоканал отримав відзнаку за здобутки в модернізації комунальної сфери

Категорія: Новини, Відеозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: