В одному з районів області ввели карантин через виявлення африканської чуми свиней » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

В одному з районів області ввели карантин через виявлення африканської чуми свиней

Автор: news_maker от 28-12-2018, 00:55, Переглядів: 450

В одному з районів області ввели карантин через виявлення африканської чуми свиней

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирські райдержадмімінстрації від 22.12.2018 року № 8 накладено карантинні обмеження в мисливських угіддях СФГ “Земля Полісся” 74 кварталу Тригірського лісництва, в зв’язку із виявленням захворювання на АЧС під час моніторингових досліджень проб біоматеріалу від 4-х диких свиней, у відповідності до експертного висновку № 014442 м.п.м/18 від 21.12.2018 Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Даним рішенням затверджено План карантинно-обмежувальних заходів щодо ліквідації випадку африканської чуми свиней в 74 кварталі Тригірського лісництва мисливських угідь СФГ “Земля Полісся” та недопущення розповсюдження даної хвороби в Житомирському районі. Та встановлено зону нагляду територію в радіусі 10 км від зони захисту, в яку входять села Глибочок, Крути, Висока Піч, Рудня Пошта Високопічської сільських рад та Тригір’я Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади. В даній зоні заборонено торгівлю живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

Створено групи, для обходу та збору (у випадку виявлення) трупів диких кабанів на території мисливського господарства з метою подальшого спалення, із числа працівників СФГ “Земля Полісся”, спеціалістів Житомирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області та Житомирської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Керівника СФГ “Земля Полісся” зобов’язано встановити чисельність диких кабанів в мисливському господарстві та забезпечити їх знищення (відстріл та утилізацію).

На даний час проводяться заходи по недопущенню поширення захворювання відповідно вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 29.03.2017 за № 432/30300.

Вирішення питання щодо зняття оголошеного карантину з неблагополучних пунктів буде розглянуто не раніше ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно Плану карантинно-обмежувальних заходів щодо ліквідації випадку африканської чуми свиней в 74 кварталі Тригірського лісництва мисливських угідь СФГ “Земля Полісся” та недопущення розповсюдження даної хвороби в Житомирському районі.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: