Вже цієї суботи, 19 січня, українці відзначатимуть одне із великих релігійних свят – Водохреща.
З кожним роком все більше людей хоче зануритися у хрещенську ополонку. Тому у цей день питання безпеки на льоду та біля водоймищ набуває особливої актуальності.
Цього року традиційно у м. Житомир свято Водохреща розпочнеться 19 січня о 10:00 год. у Гідропарку та триватиме до 16:00 год. Щоб жителям Житомира було комфортно, після занурення, кожен матиме змогу відігрітися в наметі.
Для забезпечення безпеки населення під час масових купань, пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС Житомирщини перебуватимуть у черговому режимі й у будь-яку хвилину прийдуть на допомогу.
За інформацією Управління ДСНС області, напередодні свята з метою профілактики нещасним випадкам, рятувальники посилюють роз'яснювальну роботу серед населення та патрулюють водойми. Також фахівці ДСНС спільно з водолазами проводять тематичні майстер-класи. Зокрема, 16 січня такі навчання відбуваються у містах Бердичів та Коростень, а 17 січня – у Новограді-Волинському та Житомирі.
Водолази продемонструють, як потрібно діяти, якщо людина провалилася під кригу та як допомогти постраждалому вибратися на берег за допомогою підручних засобів. З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людини, фахівці медичної служби навчать, як діяти після переохолодження в воді.
Якщо ви наважилися до занурення 19 січня, то пам’ятайте про дотримання елементарних правил поведінки на воді та рекомендацій медиків щодо занурення у крижану ополонку:
- неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях, без присутності представників Служби порятунку «101» і медичних працівників, а також купання дітей без нагляду батьків чи дорослих;
- не допускайте скупчення людей біля ополонки, особливо дітей, оскільки є загроза провалитися під лід;
- у жодному разі не можна пірнати у воду, заходити в ополонку необхідно повільно й обережно;
- зимове плавання протипоказане людям при гострих і хронічних захворюваннях;
- аби купання було комфортним, з собою необхідно мати рушник, а також комплект сухого одягу;
- оптимальний час перебування в ополонці варто обмежити до 1 хвилини – трьох занурень цілком достатньо;
- після купання потрібно зігрітися – розтерти тіло рушником, швидко перевдягнутися в суху білизну і випити гарячого чаю;
- купання в крижаній воді під впливом алкоголю категорично забороняється.
Будьте уважними та обережними, бережіть своє життя та життя своїх близьких!