Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини

Автор: news_maker от 17-01-2019, 14:39, Переглядів: 832

Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі сьогодні, 17 січня, провели подячний молебень з нагоди отримання Томосу. Участь взяли Президент України Петро Порошенко, Святійший Патріарх Філарет, Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, міський голова Сергій Сухомлин, народні депутати Володимир Арешонков та Олександр Ревега, віряни, громадськість міста.

Перед початком молебню у собор був внесений Томос про автокефалію Православної Церкви України.

«Сьогодні Томос тут, у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомир. І кожен вірянин може побачити цей історичний документ, підписаний Вселенським Патріархом та членами Синоду Вселенського Патріархату. Томос набув чинності і дав початок єдиній, древній і одночасно новій Святійшій Церкві України. Незалежна помісна автокефальна церква – це наша з вами спільна перемога. За нею – я упевнений – будуть й подальші перемоги. Бо ми єдині, з нами – віра. І з нами – Бог», - зазначив Петро Порошенко.

Також Президент вкотре наголосив, що без єдиної церкви не може бути об’єднаної держави:

«Без церкви – це як будувати дім: ти можеш поставити вікна, пофарбувати стіни, але якщо немає духовного фундаменту – цей дім не вистоїть. Тому цей документ (Томос – ред.) – має аж ніяк не менш важливе значення для держави Україна, для українського народу, ніж Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року».

Провів подячний молебень Святіший Патріарх Філарет. По завершенню всіх присутніх привітали дитячі колективи недільної школи Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Після подячної молитви у Свято Михайлівському кафедральному соборі Житомира Президент Петро Порошенко подякував народним депутатам Верховної Ради за ухвалення важливих Законів щодо створення та процедури приєднання парафій до Православної Церкви України.

Подячна молитва та представлення Томосу про автокефалію пройшли в рамках робочої поїздки Глави держави до Житомирщини за участю Святійшого Патріарха Філарета.

«Я хочу подякувати голові Верховної Ради Андрію Парубію і народним депутатам, які в квітні підтримали моє президентське звернення великою кількістю голосів парламенту. А потім почули звернення моє, церковних ієрархів, Його Святості і проголосували за 2 важливих закони. Також дякую Верховній Раді, яка буквально декілька хвилин тому прийняла закон, яким впорядковується механізм переходу. Для чого це робиться? Щоб, не дай Боже, не пролилась кров. Закон має це врегулювати – якщо дві третини парафіян зібралися і на відкритому голосуванні приєдналися до нової Церкви, то хто може зупинити народ?», – зазначив Петро Порошенко.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)» унормовує процедуру приєднання парафій до Православної Церкви України.

За словами Петра Порошенка, сьогодні вже десятки парафій по всій Україні приєднуються до ПЦУ, і цей процес триває: «Дякую Господу, бо без Божої допомоги цього не відбувається. І дякую за сміливість, мудрість і мужність».

Президент зауважив, що шлях до об’єднаної церкви лише починається, і Томос відкриває ці двері, а не завершує будівництво. «Дуже важливо, що ми йдемо до всіх вірних, в тому числі і Російської православної церкви в Україні з любов’ю, з молитвою і за вуха ніхто нікого тягнути не буде», - наголосив Президент.Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини
Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини
Петро Порошенко разом з Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини

Категорія: Новини, Відео, Фотозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: