П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку

Автор: news_maker от 27-01-2019, 00:03, Переглядів: 475

П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку

Овруцька, Білокоровицька, Чоповицька, Радомишльська та Брусилівська об’єднані громади 25 січня представили стратегії розвитку громад розроблених за підтримки Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України. Протягом 2018 року Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку та Олександр Гнітецький, радник з просторового планування Житомирського Центру здійснювали методичний та консультативний супровід підготовки стратегії розвитку цих громад.

«Процес підготовки стратегії відбувався максимально публічно та із залученням широкого кола громадськості. Громади працювали рік, було чотири засідання робочих груп, Житомирський Центр організовував додаткові навчання з проектного менеджменту та розвитку туризму, комунікації та молодіжної політики. І на всі ці заходи максимально залучались мешканці громади», - розповідає Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Наявність стратегій розвитку в об’єднаних громадах створює низку можливостей для залучення інвестицій та міжнародної технічної допомоги в економіку територій. На цьому наголосив Віктор Градівський, в.о. директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА.

«Розвиток окремо взятої території громади тісно пов’язаний із загальними пріоритетами та тенденціями у розвитку цілого регіону. Стратегії громад та стратегія області являються елементами, які об’єднують наші зусилля у створенні сучасної та конкурентної економіки».

На заході фахівці громад представили основні положення підготовлених стратегій розвитку та розповіли про процес підготовки. Зокрема Оксана Левківська, начальник відділу економічного розвитку та залучення інвестицій Овруцької міської ради наголосила на ключових здобутках громади під час написання стратегії.

«Завдяки численним заходам з підготовки цього документу ми змогли зібрати десятки ідей розвитку громади. Таке широке обговорення стратегії дозволило налагодити сталу комунікацію з активними громадянами. Всі зібрані проекти в сумі потребують фінансування понад 300 мільйонів гривень».

В процесі розробки відбулось чотири засідання робочих груп. На першому фахівців громад та громадськість радники Житомирського Центру розповіли про методику роботи та ключові цілі, на другому громади підготували соціально-економічний аналіз, а вже на третьому відбулось визначення стратегічних пріоритетів та визначення цілей. На четвертому засіданні робочі групи здійснили відбір проектів на програму реалізації стратегії на три найближчі роки.

«Між засіданнями у нас тривала робота по збору та аналізу інформації, підготовки технічних завдань і обговоренню їх в колективі та з громадою. На кінець ми отримали декілька десятків проектів, які повною мірою показували наші потреби та перспективи», - розповіла Галина Мартинчук, спеціаліст Білокоровицької ОТГ.

Вже в лютому депутати громад мають затвердити стратегії розвитку до 2027 року. Наразі тривають доопрацювання документів та підготовка до сесій.

На сьогодні Баранівська, Городницька, Хорошівська, Новоборівська, Олевська та Тетерівська громади вже розробили стратегії розвитку. У лютому цього року Овруцька, Білокоровицька, Чоповицька, Радомишльська та Брусилівська ОТГ затвердять стратегії розвитку. Таким чином 11 громад Житомирщини формуватимуть свій соціально-економічний розвиток в рамках розроблених стратегічних документів.

П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку
П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку
П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку
П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку
П’ять громад Житомирщини презентували стратегії розвитку

Категорія: Новини, Фотозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: