У 2019 році українці матимуть 11 святкових днів, які будуть вихідними » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У 2019 році українці матимуть 11 святкових днів, які будуть вихідними

Автор: news_maker от 3-02-2019, 23:17, Переглядів: 346

У 2019 році українці матимуть 11 святкових днів, які будуть вихідними

Крім того, кілька робочих днів будуть пересені на суботу. Таким чином у 2019 році у працівників двічі можуть бути 5-тиденні канікули: з 27 квітня по 1 травня та з 28 грудня по 1 січня 2020 року.

Про це повідомляє департамент праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень встановлений на підприємстві, в установі, організації (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні.

На підприємствах, в установах і організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог статей 50 - 53, 67 і 73 КЗпП.

Відповідно до статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Відповідно до статті 73 КЗпП у 2019 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні:

1 січня - Новий рік;
8 березня - Міжнародний жіночий день;
1 травня - День праці;
9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги);
28 червня - День Конституції України;
24 серпня - День незалежності України;
14 жовтня - День захисника України.

Робота також не проводиться в дні релігійних свят:

- 7 січня і 25 грудня - Різдво Христове;
- 28 квітня - Пасха (Великдень);
- 16 червня - Трійця.

Під час розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Згідно з ч. 3 ст. 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2019 році:

- вихідний день у неділю 28 квітня має бути перенесений на понеділок 29 квітня
- вихідний день у неділю 16 червня має бути перенесений на понеділок 17 червня
- вихідний день у суботу 24 серпня - на понеділок 26 серпня.

З метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 січня 2019 р. №7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» рекомендується керівникам підприємств, установ та організацій (крім органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2019 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

- вівторка 30 квітня на суботу 11 травня;
- понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;
- вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.

Враховуючі зазначене, у 2019 році у працівників двічі можуть бути 5-тиденні канікули: з 27 квітня по 1 травня та з 28 грудня по 1 січня 2020 року. У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: