В рамках інформаційної кампанії закладами бюджетної сфери отримано інформаційні листівки для розміщення з метою підвищення обізнаності серед населення щодо переваг правильного опалення та провітрювання, запобігання утворенню пошкоджень від вологості та плісняви надані проектом «Енергоефективність у громадах – ІІ», що виконується GIZ.
Експерти кажуть, що регулярний обмін регулярний обмін повітря забезпечує комфортний та здоровий клімат в приміщені, запобігає утворенню пошкоджень від вологості та плісняви. Для правильного провітрювання приміщення необхідно:
- Провітрювати регулярно;
- На час провітрювання вимикати опалення, відчиняти вікна та двері на 10 хвилин та влаштувати «шокове» провітрювання;
- Найефективніший обмін повітря забезпечує наскрізне провітрювання через відчинені вікна протилежних фасадів та міжкімнатні двері;
- Відразу після приготування їжі, приймання ванни або душу необхідно вивітрювати вологу.
Також для комфорту та енергоефективності приміщень важливе правильне регулювання температури. Для цього фахівці радять:
- Температура у житлових приміщеннях має бути не більше 21 С. Приміщення, якими користуються мало, а також спальня (вдень) можуть бути прохолоднішими (16-17 С);
- Зменшуйте подачу тепла вночі або якщо надовго залишаєте дім;
- Зачиняйте двері до приміщень з більш низкою температурою;
- Не закривайте радіатори меблями, шторами чи декоративними панелями – вони перешкоджають теплопередачі;
- Ущільнюйте вікна та двері для усунення протягів.
Довідково: метою проекту "Енергоефективність у громадах - ІІ" є покращення передумов для подальшого поширення енергетичного менеджменту в громадах. Проект реалізовується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).