Аномально теплий лютий та початок березня, а також суха вітряна погода стали чинниками масового виникнення пожеж в екосистемах, спричинених недбалим ставленням людей до питань пожежної безпеки.
Тільки за останню добу в області виникло 9 пожеж в екосистемах загальною площею 25,5 га. Горіла суха трава на землях запасу сільських рад, місцевих громад і на відкритій території.
Найбільша кількість загорянь сталася в Коростенському районі. Зокрема, коростенські рятувальники за минулу добу здійснили 5 виїздів на гасіння сухостою, вогонь знищив суху траву на площі 17,5 га.
Так, 7 березня о 19:40 до Служби порятунку «101» майже одночасно надійшло два повідомлення про загорання сухої трави в с. Кожухівка Коростенського району та в м. Коростень. На місці подій встановлено, що на відкритій території горить суха трава та чагарники. Вогонь вже дійшов до приватних житлових будинків. До прибуття бійців ДСНС громадяни намагалися загасити суху рослинність підручними засобами, проте їм це не вдалося. Силами рятувальників пожежі вдалося оперативно ліквідовати. Вогнеборці не допустили поширення загоряння на оселі.
Ще велика за площею пожежа сухої рослинності – 4,5 га, спалахнула о 21:45 у с. Клочево Коростенського району. Про це рятувальників сповістили місцеві жителі. Відстань від вогню до їхніх будинків становила лише 5 м. Бійцям ДСНС вдалося запобігти збільшенню масштабів загоряння та оперативно ліквідували пожежу.
Крім того коростенські рятувальники виїжджали на гасіння 2 пожеж сухої рослинності поблизу м. Коростень та с. Немирівка Коростенського району. В обох випадках вогнеборці оперативно прибули до місць виклику та загасили палаючий сухостій на загальній площі 4 га. Подальшого розповсюдження полум’я вони не допусти.
Цієї ж доби рятувальники ще 4 рази виїжджали на гасіння сухої рослинності в Коростишівському, Любарському та Попільнянському районах.
Попередньо встановлено, що в усіх випадках причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем невстановленою особою.