У Житомирі хочуть обмежити використання одноразових пластикових пакетів » Новини Житомира
 
 


У Житомирі хочуть обмежити використання одноразових пластикових пакетів

Автор: news_maker від 10-03-2019, 22:01, переглядів: 1 175

У Житомирі хочуть обмежити використання одноразових пластикових пакетів

У Житомирі можуть обмежити використання одноразових пластикових пакетів. Відповідний проект рішення міської ради опубліковано на сайті Житомирської міської ради 21 лютого 2019 року.

Даним проектом розробники хочуть рекомендувати закладам торгівлі пропонувати покупцям альтернативу шкідливим для екології пластиковим пакетам, таку як паперові пакети чи багаторазові екоторбини.

Однак, Микола Костриця зазначає: рішення, у разі його прийняття носитиме рекомендаційний характер, адже органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень не можуть штрафувати продавців пластикових пакетів чи заборонити продаж таких товарів.

У першу чергу, за його словами, цей документ матиме просвітницький характер і спрямований на стимулювання місцевого бізнесу та громадськості до екологічно свідомих вчинків.

«Проблема використання поліетиленових пакетів у Житомирі піднімається давно, зокрема депутатським корпусом. Також цю проблему обговорювали на минулорічній Майстерні міста. В першу чергу, це проблема сміття, яке має глобальний характер і один із компонентів цього сміття, яке жодним чином не переробляється в світі це є пластикові пакети, яких щосекунди використовується понад 160 тисяч примірників. У рік це вже понад 5 трильйонів. Україна - одна з найгірших по переробці сміття, тому проблема пластикових пакетів є справді актуальною. Нажаль, наше законодавство суттєво відстає від передових країн, які вводять суттєві обмеження на використання пластикових пакетів від повної заборони до високих податків на використання в комерційних цілях. В Україні поки що є лише законопроект, який носить лише рекомендаційний характер про те, як боротися з цією проблемою», - каже директор департаменту економічного розвитку міської ради.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: