Громада с. Давидівка Хорошівського району була однією з перших, хто перейшов до ПЦУ » Новини Житомира
 
 


Громада с. Давидівка Хорошівського району була однією з перших, хто перейшов до ПЦУ

Автор: news_maker від 31-03-2019, 22:06, переглядів: 1 496

Громада с. Давидівка Хорошівського району була однією з перших, хто перейшов до ПЦУ

Таке рішення підтримала більшість жителів.

«Жителі села Давидівка відреагували позитивно на перехід до православної церкви України. Бажання мали ще раніше перейти, але не було такої можливості. Більшість жителів громади підтримали цю ініціативу, і з допомогою Господа Бога ми все-таки це питання вирішили і перейшли до православної церкви України», – зазначає в.о. старости села Давидівка Галина Перчук.

Про церковне життя у селі розповідає настоятель Свято-Параскевської церкви Микола Рип’янчин.

«Служимо Богу і людям 30 років у цьому селі. Живемо простим сільським життям. Ранком здебільшого молитви, ідем до церкви.

Я вчився у лісотехнічному інституті у Львові, після 2-го курсу познайомився з матушкою, з майбутньою дружиною. Її дядько був священиком. З 4-го курку покинув лісотехнічний інститут, це у 1988 році. З 1989 року я тут, це моя перша парафія. Мене сюди направили, ніде я більше не служив, не переїжджав», – розповідає священик.

Рішення про перехід до ПЦУ приймали з дружиною Наталією.

«Рішення перейти до православної церкви України ми приймали вдвох. А чому? Насамперед, 33 роки педстажу, викладаю українську мову і літературу, і як це буде виглядати, коли не прийняти таке рішення? То хто ми тоді на цій землі? І як я буду далі виховувати своїх дітей, в якому дусі?», – розповідає дружина настоятеля Наталя.

У Хорошівському районі багато бійців, які захищають Україну на сході. Тому питання української церкви є одним з важливих.

Максим Перепелиця, який загинув у 2017 році у зоні АТО, був однокласником доньки настоятеля Миколи Рип’янчина.

«Як же можна говорити за якийсь руський мир? Ми хочемо, щоб в Росії була російська православна церква, а в Україні – українська православна церква. Ми здатні захистити свою Україну. Ми будемо Україною, ми будемо українським народом, і у нас буде єдина церква в Україні», – наголошує священик.

Нагадаємо, на Житомирщині жителі 48 релігійних громадах провели збори, під час яких вирішили приєднатись до єдиної Православної церкви України.

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: