Житомирська область є лідером у реформі децентралізації, що є результатом спільної командної роботи. І 2019 стане роком добровільного об’єднання громад, яка розпочалась 5 років тому. Саме тому голови ОТГ, РДА мають чітко розуміти, як надалі проходитиме реформа децентралізації і адмінустрою України.
Про це сказав голова Житомирської ОДА Ігор Гундич під час конференції «Новий етап реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», яка розпочалась, 4 квітня, у Житомирі.
«Символічно, що обговорення ми зібрали у сесійній залі на території Житомирщини. Це одне із перших таких обговорень в Україні щодо того, як далі проходитиме децентралізація і яким чином відбуватиметься зміна адмінустрою. Житомирська область є лідером децентралізації і це є наша спільна командна робота. 2019 – стане останній роком добровільного об’єднання. І це правильно, адже приклад європейських країн – це максимум 5 років на впровадження реформи», – підкреслив Ігор Гундич.
Керівник області додав, що як і у будь-якій іншій реформі, є багато питань до подальшого впровадження децентралізації.
«Ви – ті люди, які працюють на місцях, які бачать переваги децентралізації і можете донести інформацію до людей. Вірю, що на всі питання ви отримаєте відповіді від представників Мінрегіону. І після обговорення та напрацювання нашого бачення ми поступово впроваджуватимемо ту реформу, яку розпочали 5 років тому. Сподіваюсь, що буде жваве обговорення і бажаю усім плідної роботи», – зазначив Ігор Гундич.
«Саме децентралізація є корисною для України і найбільш важливою у процесі передачі повноважень на місця. Наскільки успішною буде реформа, залежить від спільних зусиль усіх представників влади. Тому наразі все суспільство має активізуватись навколо децентралізації і майбутній склад Верховної Ради має визначити, що децентралізація – це реформа №1. Адже підняти медицину та освіту на рівень вище можна буде лише після того, як ми посилимо відповідальність територіальних громад», – зазначив Володимир Арешонков.
У свою чергу Олександр Ревега подякував присутнім за те, що у 2015-2016 роках вирішили добровільно об’єднатись завдяки децентралізації, ідеологом якої є Президент України і яку підтримали Верховна Рада та Кабінет Міністрів.
«Житомирська область є лідером по якості та кількості ОТГ. Завдяки перспективі, планам та проектам житель побачив реальні позитивні зміни. Ті, які не робили із часів незалежності. Реформа децентралізації визнана найуспішнішою не лише українськими, а й європейськими експертами. І ми далі рухаємося вперед. Пакет законопроектів потрібний для того, щоб завершити децентралізацію, – внести зміни до Конституції, дати можливість закінчити об’єднання громад, визначитись із адміністративно-територіальною одиницею та її межами. І у 2020 році маємо провести вибори до місцевих рад в оновленій системі», – підкреслив Олександр Ревега.
«У нас вже є 4-річний досвід. І ми бачимо, що третина громад при добровільному об’єднанні є неспроможними у інфраструктурному, управлінському, ресурсному планах. У 2020 році будемо дивитися на результати і приймати остаточні рішення. Тим громадам, які не відповідають методології, але утворилися і показали успіх – залучення інвестицій, покращення інфраструктури – будемо іти назустріч, бо люди зацікавлені у своєму майбутньому. Хто не показав – той запізнився і буде приєднаний до інших. Тому все залежить від вашої активності», – наголосив Юрій Ганущак.
За його словами, будуть визначені критерії, за якими оцінюватиметься громада.
«Якщо громада не взяла на себе відповідальність, наприклад, за середню освіту, я не даю ніяких шансів, що вона збережеться надалі. Якщо дотаційність більше 50% – громада буде форматуватися. Апарат у сільській місцевості має тягнути з бюджету 20% максимум, адже створюється громада не для того, щоб утримувати апарат. І таких пунктів буде багато», – зазначив експерт.
Захід організований Житомирський центром місцевого самоврядування. Участь у конференції брали народні депутати Володимир Арешонков та Олександр Ревега, експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України Юрій Ганущак, координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні України Іван Лукеря, депутати обласної ради, голови ОТГ та РДА.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...