Житомирський державний технологічний університет відтепер має нову, проєвропейську назву – Державний університет «Житомирська політехніка».
Наказ про перейменування оголосив сьогодні, 8 квітня, у Житомирі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час зустрічі зі студентами та викладачами закладу.
«Студенти – це завжди рушійна сила. Так було і під час Революції Гідності, це відбувається і зараз. Дуже приємно, що у нашому університеті, крім потужного навчального процесу, є і патріотичне виховання: понад 500 студентів є учасниками АТО. Україна вибрала новий шлях – вона рухається у напрямку європейського розвитку. Саме ЖДТУ приймає особливу роль в розбудові держави. Для нас дуже важливо, щоб випускник Житомирського державного технологічного університету абсолютно зрозуміло не тільки з профілю, спеціальності, але і з назви високо сприймався у Європі, як випускник Гданської політехніки, Люблінської політехніки, Львівської політехніки, і я хочу, щоб так само сприймалася Житомирська політехніка», – зазначив Геннадій Зубко.
«Перейменувати Житомирський державний технологічний університет у Державний університет “Житомирська політехніка”», йдеться у тексті наказу.
«Приємно, що технологічний університет щороку змінюється, покращуються кабінети, зали, матеріально-технічна база. Важливо, що змінюється не лише назва, а і умови, щоб студентам і викладачам було приємно тут перебувати. Хочу побажати, щоб коли наступного разу ми будемо змінювати назву нашого закладу, щоб ми її змінили зі статусу державного у статус національного», – зазначив голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.
Після зустрічі зі студентсько-викладацьким складом Геннадій Зубко також проведе лекцію з енергоефективності.
Нагадаємо, за три роки університет відмовився від газу та перейшов на альтернативне паливо й світлодіодне освітлення. Тут навчаються іноземні студенти з 11 країн світу. Близько 70% викладацького складу – віком до 45 років. За державним замовленням навчаються 60%. Відкриваються нові сучасні факультети і спеціальності, зокрема маркшейдерська діяльність та гірниче право, енергоаудит.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...