У Житомирі вшанували пам’ять жертв сталінських репресій та розстрілів військовополонених поляків, здійснених органами НКВС в часи Другої світової війни, а також загиблих у авіакатастрофі під Смоленськом.
Участь у заходах взяли участь заступник голови ОДА Олексій Ясюнецький, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький та представники польських організацій, національних меншин.
«79 років тому радянська влада вчинила один із найбільших своїх злочинів – були розстріляні ні в чому невинні люди. Ми маємо не лише пам’ятати про це, а й засуджувати це зло. Ми сьогодні вшановуємо пам’ять жертв Катинської трагедії і маємо докладати усіх зусиль, щоб таке не повторилося в майбутньому», – зазначив Олексій Ясюнецький.
«Сьогодні 9-та річниця Смоленської катастрофи, що забрала життя друга України, президента Польщі Леха Качинського та багатьох представників еліти Республіки Польща. Щирі співчуття польському народу у зв'язку з роковинами трагедії, - звернулася до присутніх cекретар Житомирської міської ради Наталія Чиж. - Ми горді з того, що в багатонаціональному Житомирі сформовано толерантний міжнаціональний клімат. Представники національно-культурних об’єднань, серед яких і польські організації, здійснюють вагомий внесок у розвиток нашого міста. Житомир тісно співпрацює з містами Польщі: Битом та Плоцьк».
Присутні поклали квіти до пам’ятної дошки Леху Качинському, до пам’ятника Йоанну Павлу II та запалили лампадки, виконали спільну молитву та переглянули виставку «Катинський злочин» Інституту Національної Пам’яті у Любліні у кафедральному костьолі св. Софії.
Довідково. У 1940 році відбулася масова страта польських громадян, здійснена органами НКВС. Розстріли й поховання польських офіцерів проводилися в основному у Катинському лісі (Смоленська область).
Через 70 років майже на тому ж місці (в околицях Смоленська) сталась нова трагедія (авіакатастрофа), в якій загинув президент Польщі Лех Качинський з дружиною, низка високопосадовців країни, громадських діячів та представників духовенства – всього 96 осіб. Представники Польщі прямували вшанувати жертв трагедії у Катині (70 річниця).
26 липня близько 8:00 години на перехресті вулиць Київської та Хлібної у Житомирі сталася дорожньо-транспортна пригода. Автомобіль зіткнувся з тролейбусом...
Безготівковий розрахунок у транспорті, валідатори, квитки з QR-кодом, транспортні картки, - все змінюється, технології не стоять на місці. Заходячи у транспорт, ми валідуємо картку...
З 23 липня 2024 року кількість тролейбусів на маршруті № 4 "Крошня - Залізничний вокзал" у будні дні було збільшено до 8 одиниць. Таким чином, інтервал руху тролейбусів тепер складає 7-10 хвилин...
Зранку 20 липня жителі та гості Житомира зіткнулися з проблемами оплати проїзду банківською карткою у громадському транспорті. Це ускладнило можливість розрахунку як у комунальному транспорті, так і ...