На Житомирщині продовжують будувати нові амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Нові сучасні медичні заклади вже скоро прийматимуть перших пацієнтів у 21 населеному пункті області. Майбутні амбулаторії відповідно до проекту будуть світлими, просторими, з великими прозорими вікнами та дверима. Для лікарів тут створять комфортні умови праці: розмежовані кабінет лікаря та кабінет щеплень, маніпуляційна, процедурна, нові медичні меблі та обладнання.
«У амбулаторії в Соколові вже встановлюють котел та займаються облаштуванням благоустрою навколо закладу. В Краснополі, Високому, Водотиях, Дубрівці, Квітневому працюють над прокладанням всіх інженерних мереж, займаються внутрішнім оздобленням приміщень. У інших амбулаторіях продовжуються будівельні роботи згідно плану», – зазначає директор департаменту регіонального розвитку ОДА Євген Кульчицький.
У департаменті регіонального розвитку ОДА повідомляють що першими свою роботу розпочнуть амбулаторії у селах: Соколів Пулинського району, Водотиї Брусилівського району, Високе Черняхівського району, Квітневе Попільнянського району, Краснопіль Чуднівського району, Дубрівка Баранівського району та Хочине Олевського району. Тож, жителі саме цих населених пунктів стануть першими відвідувачами оновлених медичних закладів вже зовсім скоро.
Відповідно до типового проекту амбулаторія нового зразка – це одноповерхова сучасна будівля з великими прозорими вікнами та скляними дверима. Біля закладу буде облаштована парковка, зона відпочинку, озеленення. Важливим є те, що амбулаторії будуються з врахуванням безбар’єрності. Такі АЗПСМ будуть доступними та зручними для кожного.
Кабінет лікаря буде забезпечений необхідним медичним обладнанням:
– набором лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах;
– апаратом визначення рівня глюкози крові у комплекті (глюкометр, смужки, одноразові ланцети, одноразові рукавички);
– таблицями для перевірки гостроти зору;
– медичним ліхтариком;
– пікфлуометром;
– молоточоком неврологічним;
– пульсоксиметром портативним;
– отоофтальмоскопом;
– вагами для дітей;
– вагами для дорослих;
– ростоміром;
– стетофонендоскопом;
– термометром (для вимірювання температури тіла), в тому числі цифровий або інфрачервоний;
– тонометром з малими, середніми і великими манжетами;
– витратними матеріалами одноразового використання;
– нібулайзером;
– програмно-апаратним комплексом для телеметрії та телемедичного консультування;
– електрокардіографом.
Сучасні амбулаторії будують з внутрішніми санвузлами, окремими для пацієнтів та лікарів. Кожен такий заклад буде облаштований сучасними простими та мобільними меблями. Кабінет лікаря обов’язково оснащений комп’ютерним обладнанням. Медичний заклад приєднають до мережі Інтернет. Кожна АЗПСМ буде забезпечена обладнанням для проведення сеансів телемедицини.
Амбулаторія нового зразка матиме водопостачання, каналізацію, вентиляцію, кондиціювання, якісне освітлення, автоматичну охоронну сигналізацію.