Реімбурсація ліків для гіпертоніків » Новини Житомира
 
 


Реімбурсація ліків для гіпертоніків

Автор: admin від 10-04-2013, 14:51, переглядів: 2 788

Реімбурсація ліків для гіпертоніків

Підвищення артеріального тиску – артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) – виявляється у 32 % дорослого населення і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності. Важливо знати, що на початкових стадіях артеріальна гіпертензія може ніяк не проявлятися і не впливати на самопочуття. Але підвищений артеріальний тиск запускає каскад патологічних змін в серці, судинах, нирках, сітківці ока, головному мозку, що призводить до виникнення головного болю, погіршення зору, пам’яті, сну, зниження розумової діяльності, розвитку інфаркту міокарда та інсульту.
Сучасні наукові дослідження довели, що ці патологічні зміни можна попередити, якщо бути уважними до себе. Коли артеріальний тиск (АТ) перевищує 140/90 мм рт. ст. – необхідно звернутися до лікаря, прислухатися до його порад. Прийом медикаментозних препаратів є важливою складовою ефективного комплексного лікування артеріальної гіпертензії. Ні в якому разі не потрібно призначати собі препарати самостійно, посилаючись на телевізійну рекламу, або за порадою рідних та друзів, які не мають відповідної освіти та досвіду лікування серцево-судинних захворювань. Самолікування є небезпечним для здоров’я: фармакологічні препарати іноді мають побічну дію, можуть виявитися протипоказання до їх застосування а ефект препаратів – недостатнім для нормалізації показників АТ. Пацієнти з артеріальною гіпертензією потребують щоденного лікування впродовж усього життя.
На виконання соціальних ініціатив Президента України, Кабінет Міністрів України розпочав запровадження європейського підходу до регулювання цін на лікарські засоби. Першим кроком на шляху до цього стало прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.12 року № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Зазначений пілотний проект стартував в Україні з 1.06.2012 року.
Що повинен зробити пацієнт, який має підвищений артеріальний тиск, щоб придбати ліки за зниженими цінами?
Крок перший.
Звернутися до сімейного лікаря для обстеження та вирішення
тактики лікування і отримати рецепт на гіпотензивні препарати.
Крок другий.
Пацієнт за отриманим рецептом у будь-якій аптеці
району може придбати ліки за зниженою ціною.
Крок третій.
Як придбати препарат в аптеці?
Дія пілотного проекту розповсюджується на сім діючих молекул: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, небіволол, метопролол, ніфедипін, амлодипін. Кожен з цих препаратів випускається фармацевтичними фірмами різних країн під різними торговими назвами. Препарати мають різну ціну. Хворий обирає виписаний лікарем препарат за ціною, яка йому доступна. Працівник аптеки повинен визначити вартість препарату, враховуючи знижку, і надати його пацієнту.
Крок четвертий.
Чи відрізняється рецепт, виписаний на ліки згідно з пілотним проектом, від звичайного рецепта?
Так, відрізняється. На рецепті відповідно пілотного проекту виписується хімічна назва препарату. Кількість таблеток має бути виписана на один місяць прийому. У верхній частині рецептурного бланка лікувальним закладом ставиться червона печатка «підлягає відшкодуванню». Рецепт дійсний протягом одного місяця.
Крок п'ятий.
Як придбати препарати літній людині, якщо відсутня аптека?
Для зручності жителів району, пацієнт повинен звернутися до сільського фельдшера або медсестри, які оглянуть хворого, організують консультацію сімейного лікаря та допоможуть доставити ліки згідно з рецептом, виписаним лікарем.
Крок шостий. Чи можна в процесі лікування гіпертонічної хвороби замінити призначений препарат?
Так. Це може зробити лише лікар. При неефективності призначеного гіпотензивного препарату, лікуючий лікар може призначити інший препарат.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: