8 травня, у Житомирі пам’ять загиблих у Другій світовій війні вшанували голова ОДА Віталій Бунечко, перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко, заступниця голови ОДА Наталія Остапченко, заступник голови ОДА Віктор Градівський та керівник апарату ОДА Олег Шарварко.
“Сьогодні, в День пам’яті та примирення, Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом. Ми пам’ятаємо подвиг кожного та віддаємо належну шану численним жертвам війни! Ніколи знову!” – зазначив Віталій Бунечко.
Керівництво ОДА поклало квіти до Монументу Вічної Слави та пам’ятнику жертвам нацизму, які символізують вічну подяку та шану тим людям, які віддали своє життя за мирне небо над Україною та світом.
День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, у річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом).
Житомирська ОДА відзняла тематичний ролик “Ніколи знову” до 8-9 травня за участю голови ОДА Віталія Бунечка:
Цього ж дня міський голова Житомира, в свою чергу відвідав ветеранів, привітав їх квітами та подарунками. Також він поклав квіти на могили загиблих учасників АТО/ООС на Смолянському військовому кладовищі.
«В людських душах житимуть завжди повага та безмежна вдячність тим, хто у ті страшні роки, які болем та горем зачепили кожну українську родину, покалічивши долі мільйонів, зруйнувавши міста і села, відстоював рідну землю від ворожої навали», - зауважив міський голова Сергій Сухомлин.
Сьогодні Сергій Сухомлин особисто відвідав ветеранів УПА: політичного в'язня 1948-1955 років, реабілітованого в 1993 році Михайла Івановича Скоропада, політичного в'язня 1951 - 1956 років, реабілітованого в 1993 році Степана Миколайовича Ленишина. Степану Миколайовичу зараз 88 років, його побратиму Михайлу Івановичу – 90. Вони були зв’язківцями Української повстанської армії. Чоловіки рідко бачаться, але постійно зідзвонюються. Михайло Іванович розповів міському голові: «Здоров’я вже не те, та хочеться жити, аби побачити, що буде далі з Україною. Бачити її квітучою».
Також міський голова відвідав Якова Дмитровича Кравченка. Яків Дмитрович воював у складі 1-го Білоруського фронту, пройшов всю Польщу, дійшов до Берліну і брав участь у взятті Рейхстагу. Охороняв делегатів Потсдамської конференції. Виявилося, що після війни Яків Демидович служив у танкових військах в місті Нойруппін, Німеччина. Саме там пізніше служив і батько Сергія Сухомлина, а майбутній міський голова Житомира ходив у місцеву школу.
Міський голова подякував ветеранам за силу духу, патріотизм та самопожертву, побажав їм міцного здоров'я, довгих років життя, бадьорості та оптимізму.
Після зустрічі з ветеранами ІІ світової війни міський голова поклав квіти на могили загиблих учасників АТО/ООС на Смолянському військовому кладовищі.
Цього ж дня працівники виконавчих органів міської ради відвідали ветеранів війни, привітали їх квітами та подарунками. Сивочолі бабусі та дідусі радо зустрічали гостей, розповідали їм історії зі свого життя та наказували берегти мир, рідну землю, цінувати життя.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...