На Олевщині знайшли древлянський човен-довбанку » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

На Олевщині знайшли древлянський човен-довбанку

Автор: news_maker от 6-08-2020, 13:48, Переглядів: 1411

На Олевщині знайшли древлянський човен-довбанку

Про унікальну знахідку краєзнавцям повідомив місцевий житель Іван Дворецький, хлопець каже приходив на річку рибалити, частину човна бачив вже давно, але не розумів, що це човен пращурів. Розкопки розпочав самостійно, а потім повідомив краєзнавцям, повідомляє СК1.

Краєзнавці переконані, це унікальна знахідка. Древлянський човен-довбанка або ж моноксил виготовлений із сосни, довжиною понад 8 метрів. Зберігся завдяки тому, що перебував у воді.

«Судячи за його приблизним віком — це човен древлянський, він виготовлений в наших місцевих лісах, з нашої породи дерева, швидше за все сосни. Він міг використовуватися, як для перевезення людекй, так і для перевезення вантажів» — розповідає член Національної спілки краєзнавців України Юрій Халіманчук

5 років тому подібний човен знайшли на Волині, поблизу села Маневичі.

Довбанка побутувала в багатьох районах України аж до початку ХХ ст., а на території Полісся нею подекуди користуються і досі. Довбанка – це примітивний човен, виготовлений з цільного стовбура дерева.

Човен підняли на берег, законсервують та перепадуть в Олевський музей човнів. У другому етапі розкопок планують знайти скарби, які ймовірно могли бути в човні, принаймні місцеві на це дуже сподіваються.

Категорія: Новини, Відеозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: