У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках » Новини Житомира
 
 


У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках

Автор: news_maker від 25-10-2020, 23:34, переглядів: 1 044

У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках

25 жовтня на двох виборчих дільницях Житомира виборці голосували в саморобних кабінках – житомиряни висловлюють невдоволення і вважають це порушенням своїх прав. Голови комісій кажуть: перед початком голосування їх самих поставили перед фактом, сказавши обходитись, чим можуть, повідомляє Суспільне.

Житомирянка Валентина Темченко голосує на дільниці, розташованій за адресою Клосовського, 12. Виборчі кабінки на цій дільниці власноруч зробили члени дільничної комісії. Валентина Темченко каже, що голосувати в цих кабінках було вкрай незручно:

"Треба було трохи краще підготуватися. У цій "кабінці" темно, стільця немає, рачки треба стояти. Але якось проголосували".

Голова дільничної виборчої комісії №181370 Броніслава Назарук розповіла Суспільному, що кабінки для голосування мали привезти 25 жовтня зранку, але на дільницю їх так і не доставили:

"Я зверталася до територіальної виборчої комісії – нам сказали, що до 5 ранку будуть кабінки. Сьогодні (25 жовтня – ред.) я прийшла о 6 годині ранку, щоб до 7 години, до початку засідання, натягнути тканину. Але кабінок не побачила. Я змушена була знову дзвонити до голови територіальної виборчої комісії і по різних партіях. Але нам сказали: обходьтеся, як можете. І немає під руками нічого. І ось, без дозволу директора школи знайшли якісь підсобні приміщення. Ось це знайшли, щоб хоч якось оформити. Щоб людина могла волевиявлення зробити хоч в якійсь кабінці".

На дільниці за адресою проспект Незалежності 106,б замість звичних виборчих кабінок люди голосували на столах з перегородками, зроблених зі стільців. Проголосувати на цій дільниці прийшов житомирянин Дмитро Лисюк. Каже: було неприємно, що інші люди могли побачити, за кого він віддав свій голос:

"Незручно було писати. Не було кабінки, щоб можна було усамітнитися і щоб голосування дійсно було таємним".

Голова дільничної виборчої комісії №181341 Валентина Шихевич говорить, що з підручних матеріалів члени комісії облаштували на дільниці шість місць для голосування:

"Прийшовши на дільницю о 7.30, ми побачили, що кабінок немає. Тому вирішили поставити столи. Далі стали думати, як зробити, щоб окремо кожен виборець голосував. З підручних матеріалів, які були, ми ось так зробили. Але нам сказали, що десь через пів години підвезуть кабінки. В нас людина на вході стоїть, і ми бачимо, якщо 6 людей сидить, то більше ніхто не заходить".

Юрист Олександр Коваль каже: було на таких дільницях порушено таємницю голосування чи ні – вирішуватимуть правоохоронці. Якщо певна дія чи бездіяльність осіб, які беруть участь у виборчому процесі, зокрема, членів виборчих комісій, буде доведена, то вони нестимуть відповідне покарання.У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках
У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках
У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках
У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках
У Житомирі виборцям довелося голосувати в саморобних кабінках

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: