У Житомирі "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У Житомирі "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя

Автор: news_maker от 14-11-2020, 10:59, Переглядів: 395

У Житомирі "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя

У Житомирі комунальне підприємство "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя, яке збирають восени на вулицях міста.

Про це Суспільному розповіла інженерка КП "Зеленбуд" Галина Жук. За її словами, через 2-3 роки з опалого листя утворюється компост, який є замінником мінеральних добрив:

"Кожного дня виїжджає три одиниці техніки і наші вантажники грузять листя, яке на купи зібрали двірники. Листя завозять на нашу територію і складують. Якщо посушлива осінь, то листя ми зволожуємо для кращого гниття. 2-3 роки часу проходить і ми отримуємо якісний компост, який використовуємо для приготування земляних сумішей для наших теплиць. Це дуже вигідно для підприємства, бо ми багато грошей економимо на мінеральних добривах".

Працівники комунального підприємства "Зеленбуд" щоденно збирають на вулицях міста до 9 причепів опалого листя.

Микола Сороковий працює на підприємстві 14 років. Чоловік каже, що їх обов’язок вантажити зібране двірниками листя на причеп:

"Грузимо листя постійно. Якщо листя не складене, то ще як не як, а якщо зложилося, то його відірвати від землі важко. Важка робота. 21 століття, а ми й досі руками листя навантажуємо. Можна було б придбати якийсь пилосос, то підїхав би до цієї купи і її за хвилину не було б. Та й зарплата така собі. Молодь за таку зарплату робити не хоче".

Еколог Володимир Дубовий каже, що в збиранні опалого листя є свої недоліки:

"Саме під листям зберігається волога, тому згрібання листя дуже шкодить природі. Не випадково в цьому році посушливе літо і багато дерев засихало, бо не було вологи і захисту, бо не було листя. Начебто ми робимо красиво, але для рослини це шкідливо".У Житомирі "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя
У Житомирі "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя

Категорія: Новини, Відеозагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: