У Житомирі комунальне підприємство "Зеленбуд" щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя, яке збирають восени на вулицях міста.
Про це Суспільному розповіла інженерка КП "Зеленбуд" Галина Жук. За її словами, через 2-3 роки з опалого листя утворюється компост, який є замінником мінеральних добрив:
"Кожного дня виїжджає три одиниці техніки і наші вантажники грузять листя, яке на купи зібрали двірники. Листя завозять на нашу територію і складують. Якщо посушлива осінь, то листя ми зволожуємо для кращого гниття. 2-3 роки часу проходить і ми отримуємо якісний компост, який використовуємо для приготування земляних сумішей для наших теплиць. Це дуже вигідно для підприємства, бо ми багато грошей економимо на мінеральних добривах".
Працівники комунального підприємства "Зеленбуд" щоденно збирають на вулицях міста до 9 причепів опалого листя.
Микола Сороковий працює на підприємстві 14 років. Чоловік каже, що їх обов’язок вантажити зібране двірниками листя на причеп:
"Грузимо листя постійно. Якщо листя не складене, то ще як не як, а якщо зложилося, то його відірвати від землі важко. Важка робота. 21 століття, а ми й досі руками листя навантажуємо. Можна було б придбати якийсь пилосос, то підїхав би до цієї купи і її за хвилину не було б. Та й зарплата така собі. Молодь за таку зарплату робити не хоче".
Еколог Володимир Дубовий каже, що в збиранні опалого листя є свої недоліки:
"Саме під листям зберігається волога, тому згрібання листя дуже шкодить природі. Не випадково в цьому році посушливе літо і багато дерев засихало, бо не було вологи і захисту, бо не було листя. Начебто ми робимо красиво, але для рослини це шкідливо".
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...