28 листопада в Житомирі вшанували пам'ять загиблих від Голодоморів. Біля пам’ятного знаку "Сумуючий Янгол" зібралися більше 50 людей – вони принесли із собою хліб, колоски, квіти і лампадки, повідомляє Суспільне.
О 16:00 житомиряни приєднались до загальнонаціональної хвилини мовчання.
Представники ради християнських церков Житомира відслужили молебень за загиблими, згодом учасники акції запалили свічку пам’яті.
Учасник меморіального заходу Сергій Соколов каже, що трагедія голодоморів не обійшла і його родину:
"Сьогодні прийшов сюди, аби вшанувати пам'ять всіх українців, які загинули внаслідок геноциду, штучно створеного, який називається голодомор. В мене по одній лінії родичі менше постраждали, бо були більш заможними, але продали усе своє майно, щоб прогодувати сім’ю. Люди мають приходити сюди тому, що кожну сім’ю ця трагедія зачепила. Кожна людина повинна пам’ятати, що якщо не у неї в сім’ї, то у когось із сусідів чи близьких".
Страшним є як сам факт голодомору, так і те, що люди не розуміли, чому у них забирають останнє, каже учасник заходу Віктор Мойсієнко:
"Доля однієї людини і сльоза однієї дитини – це вже біда для суспільства, значить суспільство нездорове, коли плаче дитина, а кожна смерть – це обривається генетична ниточка у роді. А коли йдеться про мільйони смертей, причому, коли люди жодним чином не уявляли – за що, чому так сталося, що трапилося, що у мене забирають останнє? Тому я сьогодні тут. Остання субота листопада – це для українців символічно трагічний день, де треба, щоб згадали про своїх. А я тут називаю свою прабабу Настю, яка була вже дівкою, їй було 18 років, але вона теж померла, бо не було, що їсти".
Серед учасників акції була й житомирянка Марія Масловська:
"Якщо немає пам’яті, то немає історії і немає народу. Мусимо говорити, що тоталітарний режим знищував українців як націю, знищував українців як народ. Ми зобов’язані, поки житимемо, пам’ятати про тих, хто жив творив і вмирав для України, бо ті люди могли б народити геніїв, які б творили, але, на жаль, ця страшна коса скосила їх в часи голодоморів".
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...