Зменшити чисельність безпритульних тварин на 25% планують у Житомирі » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Зменшити чисельність безпритульних тварин на 25% планують у Житомирі

Автор: news_maker от 20-12-2020, 00:05, Переглядів: 369

Зменшити чисельність безпритульних тварин на 25% планують у Житомирі

На засіданні виконавчого комітету погодили програму «Житомирська міська об'єднана територіальна громада – дружня до тварин» на 2021-2023 роки.

«Протягом 3,5 років діяльності КП «Центр захисту тварин” Житомирської міської ради за рахунок коштів місцевого бюджету на території Житомирської міської ОТГ стерилізовано, кастровано, ідентифіковано, вакциновано та ревакциновано від сказу 3684 безпритульних тварин (собак та кішок). Згідно з офіційними підрахунками вуличних собак у 2017-2019 роках, Житомирська міська ОТГ є однією із лідерів щодо стерилізації безпритульних собак - 55% (у 2017 році було 40%) з-поміж українських міст, що свідчить про ефективність реалізації міської програми з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами. В більшості випадків (86%), виявлені вуличні собаки мають ідеальну вагу. Це вказує на те, що кормова база є надмірною, в тому числі за рахунок відкритих контейнерів для сміття. Також, на території міської ОТГ виявлено 6% власницьких собак від загальної кількості безпритульних тварин і, в порівнянні з 2017 роком, цей показник збільшився від 4,3 % до 6%, що вказує про безвідповідальне відношення до господарських тварин.

Основним результатом проведеного підрахунку є скорочення кількості безпритульних собак, порівняно з 2017 роком, на 20% (наразі орієнтовна кількість складає 2000 особин). Для зупинки зростання популяції безпритульних тварин та відображення позитивної динаміки у зменшенні їх кількості на території Житомирської міської ОТГ, необхідно досягти рівня стерилізованих вуличних тварин мінімум 70% та впровадити ефективну адопцію (прилаштування тварин у нові родини), що планується реалізувати протягом наступних 3-х років. Важливим питанням залишається безконтрольне розмноження безпритульних кішок на території Житомирської міської ОТГ, про що свідчить велика кількість звернень громадян та місцевих волонтерів.

За час діяльності підприємства спільно з громадськими організаціями проводилася інформаційно-просвітницька робота у вигляді «Уроків Доброти» в загальноосвітніх навчальних закладах та міських заходів «Не купуй! Візьми з вулиці!», «Мокрий Ніс», «Біжу з другом», «Модний Хвіст»», - зазначила керівник центру Олександра Мельник.

Програмою передбачено регулювання чисельності безпритульних тварин та проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо відповідального й гуманного поводження із тваринами.

Для досягнення мети Центром передбачається реалізація наступних завдань:

- забезпечення регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом виконання заходів щодо належного поводження з безпритульними тваринами (відлов, стерилізація, вакцинація від сказу тощо);
- впровадження ефективної адопції (прилаштування тварин у родини);
- забезпечення належних умов для діяльності підприємства та надання розширеного спектра ветеринарних послуг;
- створення та утримання інфраструктури для належного вигулу власницьких тварин (собак);
- розробка і впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів стосовно гуманного поводження з тваринами.

В результаті їх виконання очікується збільшення показника стерилізованих безпритульних тварин до 70%, зменшення чисельності безпритульних тварин мінімум на 25% та адопція мінімум 13% вуличних тварин від загальної кількості.

Зменшити чисельність безпритульних тварин на 25% планують у Житомирі

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: