21 грудня у Житомирі жителі багатоповерхівок на вулиці Героїв Десантників організували громадські слухання щодо будівництва житлових будинків на місці колишнього стадіону у дворі, повідомляє Суспільне.
150 жителів багатоповерхівок за адресою вулиця Героїв Десантників зібралися на громадські слухання з приводу будівництва житлового комплексу у дворі їх будинків. За словами керівниці місцевого ОСББ Людмили Празднікової, будівництво може спричинити руйнування деяких будинків, розташованих поруч і завдасть додаткових незручностей місцевим жителям:
"Зменшується ігровий комплекс для дітей, навантаження на комунікації відбудуться суттєві. Дуже небезпечно для будинку 35. В нас тут ґрунт – це пісок і ніхто не знає, що під скелею, на яку повинні забудовуватись будинки, чи не знаходиться там якесь водоймище. Коли пісок діставали буровою установкою, супроводжувалось водою. Тобто, десь є струмки. Погодження з міською радою на сьогоднішній день немає і через це ми не бачили, до яких мереж фірма забудовника приєднуватись, як буде проводитись заїзд техніки. В нас навантаження на дорогу і так велике".
Михайло Колодій проживає на вулиці Героїв Десантників, 35. Чоловік розповів, що через будівництво нової багатоповерхівки його будинок може зруйнуватися:
"Це місце – це колишнє болото, плавуни. Коли ще будували військові будівельники, вони його обійшли будинками кругом. Тут по проєкту мав бути дитячий садок. Будинок №35, 33, 29 – тріщини вже пішли по всіх будинках тут і в 27 будинку. Будинок вже нахилений. Будівельники перевіряли. Зараз аварійний стан і будинок може впасти в яр".
На перемовини до людей прийшов представник компанії-забудовника Борислав Розенблат, котрий розповів, що територія, на якій почали будівництво, належить ТОВ "Мостінвест". ПрАТ "Фаворит-опт" надає послуги з встановлення тимчасової огорожі на земельній ділянці, що належить ТОВ "Мостінвест" з 2005-го року.
Представник компанії-забудовника Борислав Розенблат каже, що за адресою: вулиця Героїв Десантників 25а та 27а планують збудувати дві дев’ятиповерхівки на 296 квартир:
"Тут була передбачена ще за радянських часів забудова пустиря. Якщо дійсно є тут плавун, він знаходиться на тому місці, де футбольне поле. Ми зробили геологічне дослідження – тут піщані ґрунти і перед самою скелею є невелике заводнення піщаних ґрунтів, яке викликає ці плавуни. Тому при будівництві будинку будуть зроблені набивні сваї, які будуть саджатись на скалу. І питань, що хтось когось буде видавлювати, немає".
Заступник житомирського міського голови Сергій Кондратюк говорить, що цю земельну ділянку продали у 2005 році з аукціону:
"На даний час це приватна земельна ділянка. Хотілося б побачити план візуалізації, як ці будинки будуть стояти, який буде під’їзд до цих територій, стоянка автомобілів, дитячий майданчик, спортивний майданчик . Це дійсно хвилює людей. Житомирська міська рада ще не видавала містобудівні умови і обмеження. А якщо немає містобудівних умов і обмежень, то немає проєкту і дозволу на початок будівельних робіт".
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...