3 березня, голова Житомирської ОДА спільно з головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком взяли участь у відкритті нового лабораторного центру у Коростені.
Заклад отримав кошти на придбання обладнання для ПЛР-лабораторії у сумі 3 475 000,00 грн відповідно до Постанови КМУ від 11.11.2020 року №1099 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Як зазначив голова Житомирської облдержадміністрації, новостворений вірусологічний підрозділ, який увійшов до відділення лабдіагностики, відповідає усім необхідних вимогам та стандартам. У ньому сьогодні вже працює 5 фахівців – 2 вірусологи, 2 лаборанти та 1 медсестра.
«Кількість пацієнтів, що обслуговує діагностичний центр складає 350 тисяч населення, а це означає, що якість послуг має бути на найвищому рівні. Це чудовий приклад співпраці органів державної, обласної та міської влади. Окрема подяка керівнику підприємства, який не зупиняється на досягненому і постійно прагне вдосконалення. Відкриття даного центру є надзвичайно важливим у нашій спільній боротьбі з пандемією», - наголосив Володимир Федоренко.
Також голова облдержадміністрації наголосив, що раніше ПЛР-тестування зразків з усієї області аналізувалися лише у Житомирі, а нова лабораторія дозволить швидше отримувати результати досліджень та у разі виявлення коронавірусу — своєчасно приймати рішення про самоізоляцію та надання необхідної медичної допомоги.
«За кошти обласного та державного бюджетів для лабораторного центру придбане найсучасніше обладнання вартістю у понад 3,5 мільйони гривень, за допомогою якого є можливість здійснювати до 300 ПЛР-досліджень на добу. За прогнозом, це забезпечить більшу частину об’єднаного Коростенського району в оперативному виявлені коронавірусу в організмі», — додав Віталій Бунечко.
«Хочу проінформувати, що у нас була перехресна перевірка зразків крові на ковід. Зразки було відправлено до обласного лабораторного центру у м. Житомир та нам, на аналіз. Хочу зазначити, що результати отримані у Житомирі і у нас не відрізнялись, тобто наші отримані результати є достовірними», - зауважила (медична сестра що проводила екскурсію).
Довідково: Комунальне некомерційне підприємство «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» Житомирської обласної ради є правонаступником одного з перших в Україні діагностичних центрів, який був створений рішенням Житомирського облвиконкому від 11 червня 1990 року за № 154. Головною метою діяльності КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» Житомирської обласної ради є забезпечення належного рівня надання медичної допомоги населенню, постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС та жителям північних районів Житомирської області, підвищення якості медичних послуг, зміцнення кадрового потенціалу, зміцнення матеріально-технічної бази закладу, впровадження інноваційних технологій, залучення позабюджетних коштів, продовження міжнародного співробітництва, виконання нормативних планових завдань, а також вхід закладу в реформування охорони здоров’я України шляхом автономізації.
Являючись обласним закладом, КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» ЖОР має потужну матеріально-технічну базу та надає висококваліфіковану допомогу, маючи в своєму штаті досвідчених лікарів. Діагностичний центр в своєму складі має 5 відділень:
- ультразвукових досліджень; - ендоскопічних досліджень; - відділення функціональної діагностики; - відділення лабораторної діагностики; - консультативне відділення.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...