З 1 жовтня відбудеться повний перехід на електронні лікарняні » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

З 1 жовтня відбудеться повний перехід на електронні лікарняні

Автор: news_maker від 4-09-2021, 21:59, переглядів: 1 265

З 1 жовтня відбудеться повний перехід на електронні лікарняні

Перехід на електронні лікарняні відбудеться з 1 жовтня, хоча планували з 1 вересня. Наразі лікарям та роботодавцям надана можливість більш детально ознайомитись з новою системою.

Про це 2 вересня розповіла, посилаючись на Міністерство охорони здоров’я України, Ольга Нестерчук – начальниця відділу медико-санітарної допомоги Центру ПМСД.

«Наразі заклади охорони здоров’я всієї України працюють згідно з наказом МОЗ №1066 від 1 червня 2021 року «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки». Відповідно до цього документу в Україні тривав перехідний період від паперових лікарняних листків до формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність лікарем в електронній системі. Цей перехідний період тривав з 1 червня до 31 серпня цього року, у цей час можна було відкривати як паперові лікарняні, так і пробувати формувати електронні. Якщо ж це не виходило, або ж не було технічної готовності закладу, виписувався паперовий лікарняний», - розповідає Ольга Нестерчук.

Наразі заклади охорони здоров’я отримали наказ щодо відтермінування переходу на електронні лікарняні з 1 жовтня.

«До цього часу можна формувати як електронні, так і виписувати паперові лікарняні листи. Тобто, зараз до 1 жовтня ми можемо формувати два види лікарняних», - зазначає Ольга Нестерчук

За словами фахівчині, сімейний лікар формує лише медичний висновок про тимчасову непрацездатність, сам електронний лікарняний формує пенсійний фонд і фонд соцстрахування. Документ з’являється в електронній системі і його бачить роботодавець.

«Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради на сьогодні готовий перейти на формування медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Спеціалісти пройшли навчання на платформі МОЗ та НСЗУ, як працювати з електронними лікарняними. Певні є технічні причини, які від нашого Центру не залежать», - додає Ольга Нестерчук.

Категорія: Новини


загрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: