У Житомирі відкриють кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У Житомирі відкриють кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства

Автор: news_maker від 21-09-2021, 20:51, переглядів: 1 030

У Житомирі відкриють кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства

Кімната кризового реагування має стати тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства у родині. Потерпілі зможуть перебувати тут 10 - 20 діб. За цей час вони отримуватимуть необхідну соціально-психологічну та первинну правову допомогу. Відкриття такого центру у Житомирі стане важливим етапом розбудови повноцінної системи протидії насильству.

21 вересня під час зустрічі з координаторами Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні було обговорено умови реалізації у Житомирі проєкту «Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні», який фінансується урядом Швеції. Його реалізовуватиме Житомирський міський центр соціальних служб міської ради та ГО «Грінері».

Кризову кімнату облаштують у комунальному приміщенні площею 114 м кв. при денному центрі соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства. Аби жінки і діти могли почуватися в безпеці, її адреса буде засекречена, а фахівці тут працюватимуть цілодобово. Особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою до денного центру (вул. Перемоги, 55, тел. 47-09-42).

Мобільна бригада для соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства вже створена рішенням виконкому. Фахівці, що працюватимуть у кризовій кімнаті, пройдуть спеціальне навчання. Адже, за словами координаторки проєкту в Україні Ганни Висоцької, в центрі мають знати, як правильно зустріти потерпілу, куди її перенаправити і т. д.

Зазначено, що допомога постраждалій особі має бути комплексною та ефективною, і Житомир – одне з небагатьох українських міст, де до протидії домашньому насильству підходять комплексно. З кривдниками тут проводять корекційну роботу: її здійснюють спеціально навчені сертифіковані психологи. «Якщо причина насильства (ред.- кривдник) залишається, то тут два шляхи – або ж постраждала розриває це коло і припиняє зв’язки з кривдником, або ж кривдник визнає свої дії неправильними та змінюється…», - каже Ганна Висоцька. Та зазвичай, зазначає вона, 70 % жінок, які стали жертвами домашнього насильства і пройшли реабілітацію у притулках, не повертаються до кривдника та повністю змінюють своє життя.

Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб міської ради, каже: жінки почали більше звертатися до фахівців за допомогою та підтримкою. «Цими вихідними я отримала два повідомлення від жінок, вони запитували, куди їм звернутися… Минулого року таких повідомлень було 109. За перше півріччя 2021 року - 72», - говорить Ольга Юрченко.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та керівництво Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні незабаром підпишуть меморандум щодо співробітництва в межах зазначеного проєкту.

Планується, що об’єкт соціального спрямування для постраждалих від насильства свою роботу розпочне на початку наступного року.

У Житомирі відкриють кризову кімнату для потерпілих від домашнього насильства

Категорія: Новини


загрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: