18 листопада кіберполіцейські Житомирщини спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань в області та дізнавачами Житомирського РУП викрили протиправну діяльність групи осіб з виготовлення та продажу підробних сертифікатів про вакцинацію. За процесуального керівництва окружної прокуратури проведено низку обшуків. Слідчі дії тривають.
Наразі у рамках кримінального провадження встановлено, що члени групи оцінювали свої послуги у залежності від призначення документу: вартість фейкового ПЛР-тесту становила 600 гривень, а підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію - 2700 гривень. При цьому використовувались реквізити ліцензованих лікарів та медичних закладів України, що дозволяло їх замовникам безперешкодно перетинати державний кордон.
Також у ході розслідування поліцейські з’ясували, що діяли фальсифікатори безконтактно: через мережу Інтернет пропонували свої послуги, а готові сертифікати надсилали поштою у різні регіони держави. Оплата відбувалась безготівково через електронні банківські системи. У правоохоронців є підстави вважати, що до злочинної схеми причетні щонайменше двоє людей.
18 листопада правоохоронці провели низку обшуків, у тому числі у м. Житомирі та у медичному закладі за межами регіону. У результаті вилучено флеш-носії, сертифікати про вакцинації, зразки печаток та підписів, мобільні телефони та комп'ютерну техніку. Надалі планується проведення відповідних експертних досліджень цих речей та встановлення замовників підроблених документів.
Попередня кваліфікація події - ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність від штрафу до 2-річного обмеження волі.
Нагадуємо, що за використання підроблених документів також передбачена кримінальна відповідальність.