Жителі 73-ох багатоквартирних будинків у Житомирі відтепер отримуватимуть тепло від нової когенераційної станції, яка працюватиме на відходах деревообробної промисловості. Це перше комплексне рішення такого масштабу в Україні.
«Ми хотіли у Житомирі зробити перший проєкт, бо чітко розуміємо - Україна абсолютно може відмовитися від газу, як, наприклад, відмовилися у місті Каунас, де 95% тепла у квартирах мешканців саме за рахунок таких ТЕЦ. Газ вже давно перетворився на політику і на інструмент тієї ж гібридної війни. SECO довірили нам цей проєкт, підтримали фінансово та консультаційно», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
ТЕЦ має потужність до 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Котельня працюватиме на місцевому альтернативному виді палива – трісці деревини та інших відходах деревообробної промисловості. Використання біомаси дозволить замістити до 6,4 млн м3 природного газу в рік.
«Ми раді сьогодні бути тут і спільно відкрити цю ТЕЦ, яка працюватиме на деревині та вже в поточному опалювальному сезоні забезпечуватиме теплом 73 багатоквартирних будинки Житомира. Будівництво цієї теплоелектростанції є частиною ширшого внеску Швейцарії у підвищення енергоефективності та енергоменеджменту у Житомирі. Ця котельня також є внеском Швейцарії в зелений перехід України та в декарбонізацію системи централізованого теплопостачання.
Сподіваємося, що Житомир стане натхненням для багатьох інших міст України та прикладом того, як системи централізованого опалення можуть стати ефективнішими. За рахунок підвищення енергоефективності систем опалення можна зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та підвищити рівень життя громадян. Енергоефективні рішення з централізованого опалення мають стати реальністю в усіх містах України», - зазначив Надзвичайний і повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд.
Вартість обладнання та виконаних робіт щодо реконструкції котельні складає 9 мільйонів 92 тисячі швейцарських франків, в тому числі безповоротна технічна допомога Уряду Швейцарії – 5 мільйонів 208 тисяч швейцарських франків.
«Завдяки підтримці SECO ми підписуємо новий контракт з австрійською компанією на будівництво в Житомирі ще однієї ТЕЦ. У планах ще чотири таких котельні, які нам забезпечать 70% відходу від газу. Після цього ще один проєкт – будівництво ТЕЦ, яка працюватиме на RDF. Таким чином ми можемо на 90-95% відмовитися від газу в балансі нашого «Теплокомуненерго». Ось ця мета може об’єднати не тільки громаду, але й країну», - сказав Сергій Сухомлин.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...