Служба безпеки України блокувала протиправний механізм масштабного «експорту» гуртових партій дубових пиломатеріалів до країн ЄС, виготовлених із незаконно зрубаної деревини.
За попередніми даними, лише за півроку зловмисники «експортували» до 30 вантажівок готової продукції, заробивши на цьому майже 5 млн грн.
Оперативники спецслужби встановили, що протиправну схему організував депутат однієї з сільських рад Бердичівського району. Зловмисник ініціював понаднормову рубку у місцевому державному лісгоспі дубів, які скуповував за готівку. Його «партнери» з підконтрольної приватної пилорами виготовляли з них пиломатеріали.
До свого «промислу» народний обранець долучив двох друзів, один з яких займався доставкою незаконно зрубаної деревини. У обов’язки іншого входило отримання «липових» сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, що необхідні для безперешкодного переміщення продукції через державний кордон.
Виручка від цієї «зовнішньоекономічної діяльності» надходила на валютні рахунки підприємців-близьких родичів організатора оборудки. Таким чином відбувалася її легалізація.
Задокументовано, що лише упродовж 6 місяців зловмисникам вдалося вивезти з України більше 550 куб.м дубових пиломатеріалів – майже три десятки вантажних автомобілів, заробивши при цьому майже 5 млн грн.
Протиправну діяльність зловмисників вдалося виявити завдяки системному аналізу співробітниками спецслужби зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.
Наразі депутату-організатору схеми повідомлено про підозру за:
- ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом);
- ч.4 ст.246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу);
- ч.ч.3 і 4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Його спільникам повідомлено про підозру за вчинення аналогічних правопорушень.
У межах кримінального провадження перевіряється причетність до оборудки посадовців державного лісового господарства.
Документування оборудки здійснювали співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі Слідчим управлінням Головного Управління Національної поліції за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.